Призов резервістів в Україні – кому потрібно прийти у військкомат? (ДОПОВНЕНО)

10:45, 23 Лютого, 2022
armia

Президент України видав наказ про призов резервістів – пояснюємо, що це означає і чи потрібно йти у військкомат.

Резервістами оперативного резерву є службовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період. Вони придатні до служби у військовому резерві та набули певної військової облікової спеціальності.

Як повідомляють Сухопутні війська Збройних сил України, призиватимуть як офіцерів, так і рядовий, сержантський склад. При цьому службу резервісти проходитимуть у тій самій частині і за тим фахом, як проходили службу до цього.

«Для прикладу: під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині А0000, тому призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово облікову спеціальність», – пояснюють у Сухопутних військах.

При цьому за призваними службовцями запасу зберігається робоче місце та середньомісячна заробітня плата.

Чи йти у військкомат?

Резервісти оперативного резерву мають самостійно з’явитись у свої військові частини або Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку для явки у свій військкомат.

Про неможливість призиватися резервіст має повідомити і підтвердити це документами. За неявку чи ігнорування виклику людина понесе адміністративну або кримінальну відповідальність.

Як пояснила речниця Кіровоградського обласного терцентру комплектування та соцпідтримки (ТЦК та СП) Руслана Францішкевич, оповіщення триватиме 23-24 лютого. Тих, хто підписав контракт із військовими частинами про службу в резерві, оповіщають відповідні частини, а тих, хто відноситься до службовців резерву першої черги – місцеві ТЦК та СП.

«При сповіщенні резервіста доводять до відома, куди і коли з’явитися, що потрібно мати із собою. Якщо це контракт із військовими частинами, то самостійно приходити до військової частини. Якщо резервісти першої черги, то їх викликатимуть до ТЦК», – розповіла речниця.

Варто зазначити, що це є призов резервістів для доукомплектування частин ЗСУ, а не мобілізація.

Раніше «Гречка» пояснювала переваги і обов’язки при службі в територіальній обороні та де саме можна записатися на Кіровоградщині.

Останні новини по темі

8 років без Кірова: як у Кропивницькому почали декомунізацію (ФОТО, ВІДЕО)

photo5237730884424152848
nout telefon

Українців просять не розповсюджувати в інтернеті відео з пересуванням військ 

Читайте також

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому 1 грудня у Молодіжному центрі “Кома” відбулося святкування Дня Андрія Первозванного. ...

17:56, 2 Грудня, 2023