В Україні ввели загальну мобілізацію

04:36, 25 Лютого, 2022
vijskovuj

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Таке рішення пов’язане з сьогоднішнім військовим вторгненням Росії в Україну. Рада підтримала законопроєкт про загальну мобілізацію.

За кілька хвилин до опівночі президент підписав указ.

Згідно з чинним Законом про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, мобілізація – комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту – на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Загальна мобілізація проводиться одночасно на всій території України і стосується національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.

До речі, у своєму обідньому зверненні до українців президент України повідомив:

«Від кожного громадянина залежить майбутнє нашого українського народу. Кожен, хто має бойовий досвід і може приєднатися до оборони України, повинен прибути до відповідних центрів комплектації. Міністерство внутрішніх справ залучить до захисту держави ветеранів».

За інформацією «Суспільне. Кропивницький», станом на 12:50 три десятки чоловіків зібралися біля Кіровоградської обласної адміністрації. Як розповіли вони журналістам, прийшли, щоб захищати Україну. Чоловіки з площі Героїв Майдану пішли до міського військкомату.

Міністр оборони України Олексій Резніков звернувся до українців вступати до сил територіальної оборони. Спростили процедуру вступу. Наразі потрібен лише паспорт.

Останні новини по темі

Ситуація біля Кропивницького спокійна: зафіксували один вибух в полі

uvaga 2

На Кіровоградщині діятимуть військові адміністрації

Читайте також

Учні Новомиргородської спеціальної школи Кіровоградської обласної ради відзначили День Святого ...

19:18, 6 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 6 грудня, з нагоди Дня Збройних сил України і Дня Святого Миколая, відбулось ...

16:36, 6 Грудня, 2023

У Дитячо-юнацькій спортивій школі № 2 у Кропивницькому стартував набір дітей на безкоштовне навчання ...

16:33, 6 Грудня, 2023