Ковід на Кіровоградщині – як вакцинуватися в умовах воєнного стану? (ОНОВЛЕНО)

12:58, 11 Березня, 2022

Летальність від захворювань на COVID-19 знизилася в області, проте хвороба не зникла. Тож вакцинація допоможе вберегти ваше здоров’я – тим паче в умовах скупчення людей.

За час воєнного стану, який триває другий тиждень, летальність від ковіду в області знизилася з 4,2% до 3,8%. Так, за час війни на Кіровоградщині захворіло загалом 795 людей на COVID-19, померло від нього 33 людини. Водночас одужали від недуги 1976 пацієнтів.

Для порівняння: за два тижні, що передували нападу Росії на Україну, в області на ковід захворіла 5621 людина, летальних випадків – 59. Одужали від ковіду за цей період 2936 мешканців області.

Водночас кампанія з вакцинації населення продовжується і під час війни. Національна служба здоров’я України закликає: якщо ви переїхали в інший населений пункт та знаходитесь у безпеці, час подбати про вакцинацію. Отримати дозу захисту від COVID-19 можна у будь-якому закладі первинної медичної допомоги, який має договір з НСЗУ за пакетом вакцинації. Так, можна отримати і першу, і другу, і бустерну дозу.

В області працює 103 пункти щеплень, які розташовані в кожному населеному пункті, та один центр масової вакцинації від COVID-19 в Знам’янському міському первинному центрі медико-санітарної допомоги (вул. Грушевського, 27 Т), який приймає в будні дні з 9:00 до 15:00, в суботу з 9:00 до 13:00.

На Кіровоградщині будь-яка людина віком від 12 років може отримати щеплення вакциною COMIRNATY. Вакцинація проводиться за згодою батьків дитини.  

Як пояснила заступниця начальниці міського управління охорони здоров’я Лариса Кудрик, у Кропивницькому отримати щеплення можна у медзакладах, а центри вакцинації тимчасово не працюють.

«Вакцинуватися від ковіду можна у будь-якій поліклініці Кропивницького – і місцевим мешканцям, і вимушеним переселенцям. В день по місту наразі по 140-180 людей вакцинуються», – сказала вона.

Так, в обласному центрі вакцинують в наступних закладах:

  • КНП ЦПМСД №1 (вул. Кропивницького 22, вул. Габдрахманова 5)
  • КНП ЦПМСД №2 (вул. Попова 9 Б)
  • КНП ЦПМСД №7 (селище Нове, вул. Металургів 25 А)
  • АЗПСМ (селище Гірниче, лінія 10 А, буд. 61)

Отримати бустерне щеплення можуть усі вакциновані двома дозами від COVID-19 люди віком від 18 років. Мінімальний термін для бустерного щеплення становить 90 днів після завершення повного курсу вакцинації, максимальний – 270 днів.

Щоб отримати щеплення, достатньо мати документ, що посвідчує особу та медичну документацію про раніше отриманні щеплення. В Кіровоградський області достатня кількість вакцини від COVID-19.

 Як повідомляла «Гречка», наразі аптеки області забезпечені ліками у достатній кількості.

Останні новини по темі
Робота банків під час війни в Україні: що треба знати про фінансові послуги
groshi1 thumb thumb
В Україні створять проєкт з банком репортажних фотографій про війну
Читайте також

У Кропивницькому суд виніс вирок керівнику фермерського господарства, який взяв мільйонні позики у приватної особи начебто для підприємства, проте привласнив гроші собі....

17:43, 23 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків-захисників. 

17:13, 23 Лютого, 2024

Протягом цього тижня, із 19 по 23 лютого, відзнаки отримали воїни із Кіровоградщини, які служать у  41-й окремій механізованій бригаді ЗСУ. ...

16:35, 23 Лютого, 2024