За прихисток переселенців у Кропивницькому компенсуватимуть комуналку

15:55, 21 Березня, 2022

 

Кропивничани, які прихистили переселенців, отримають грошову компенсацію комунальних послуг.

 

Про це повідомив заступник начальника юридичного управління Кропивницької міської ради Дмитро Татарко, пише пресслужба міськради.

Власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб отримають гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 гривень на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

– Люди, які мають житло та готові дати прихисток внутрішньо переміщеним особам, повинні повідомити місцеву владу про готовність прийняти у себе переселенців. Для цього необхідно звернутися до Кропивницької міської ради із заявою та надати необхідну інформацію. Також, цю інформацію можна надати через веб-сайт Прихисток, а надалі це можна буде зробити й через застосунок Дія, – пояснив Дмитро Татарко.

У міській раді почнуть формувати реєстр житлового фонду доступного для розміщення. Це дозволить розмістити якомога більшу кількість людей.

Щомісячно власники житла, які безкоштовно прийняли у своїх домівках переміщених осіб, отримуватимуть виплату з бюджету через органи місцевого самоврядування.

Секретар міської ради Олег Колюка звернувся до всіх агентств нерухомості міста Кропивницького з розумінням поставитися до ситуації, у якій опинилися біженці, і не брати за свої послуги 100% вартості орендної плати, а вчинити по-людському – зменшити її на половину, або взагалі допомагати знайти житло безплатно.

Якщо людям пропонують здирницьку ціну за оренду треба повідомляти про це за контактним номером телефону, або на Гарячу лінію міського голови 0800 21 77 21

 

Останні новини по темі
Кропивницькі «Зоряни» готують їжу для військових (ВІДЕО)
nevidomyj
Підтримував збройну агресію РФ: на Кіровоградщині СБУ затримала колаборанта
Читайте також

В громадах Кіровоградщини родинам полеглих воїнів передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно....

17:06, 21 Квітня, 2024

Роман Червінський, якого обвинувачують у перевищенні повноважень і якого мали відпустити з-під варти 19 квітня, вже другу добу не виходить на зв’язок. Про його місцезнаходження ...

17:01, 21 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:37, 21 Квітня, 2024