На Кіровоградщині офіційно зареєструвались як переселенці майже 5000 людей – що це дає?

16:30, 29 Березня, 2022

Протягом тижня на Кіровоградщині довідки про статус отримали майже 5 тисяч вимушених переселенців.

Директор обласного департаменту соціального захисту Олександр Догаров розповів, що в області наразі проживає 15 845 людей, яким довелося рятуватися з-під обстрілів російських військ, з яких третина – діти.

«Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам надається, як тим, хто переїхав на Кіровоградщину після 24 лютого 2022 року, так і ті, хто після 2014 року і вже отримував допомогу до цього», – пояснив він.

Довідки переселенцям, крім місцевих управлінь соцзахисту, видають ще у ЦНАПах або безпосередньо посадовці громади через програмний комплекс «Соціальна громада». Довідка видається на всю родину на підставі заяв і документів, що посвідчують особу (паспорт, студентський квиток, пенсійне посвідчення тощо) і засвідчують реєстрацію місця проживання на території, де зараз проходять бойові дії. Саме це дає право отримати відповідний соціальний статус, а отже є підставою для отримання державних та соцдопомог.

Допомогу вимушені переселенці на проживання можуть отримувати через будь-яку банківську установу.

Раніше «Гречка» роз’яснювала, що означає статус внутрішньо переміщеної особи. 

Останні новини по темі
В області шукають 10 кухарів
kuhar
fermer
Городні війська: українців закликають вирощувати овочі
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024