Московський патріархат переходить у ПЦУ – Кіровоградщина не вийняток (ВІДЕО)

16:50, 30 Березня, 2022

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким забороняється діяльність Московського патріархату на території України. На Кіровоградщині одна релігійна громада проголосувала за перехід до Православної церкви України.

 

Проєкт закону «Про заборону Московського патріархату на території України» зареєстрували у парламенті 22 березня. У пояснювальній записці йдеться про те, що філіал Російської православної церкви в Україні, що продовжує прикриватись назвою «Українська Православна Церква», залишається однією з головних підвалин загарбницької ідеології Москви протягом 31 року Незалежності України.

«З 2014 року регулярно фіксуються випадки допомоги окупантам та російським агентам, переховування їх в церковних будівлях та монастирях. Через «церковні ЗМІ» ллється антидержавна пропаганда», – зазначає ініціаторка законопроєкту депутатка Оксана Савчук.

Документом передбачено, що після ухвалення закону вся церковна власність Російської православної церкви в Україні та її релігійних організацій впродовж 48 годин інвентаризується і націоналізується, а заклади і громади Московського патріархату зможуть змінити підлеглість впродовж 14 днів.

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній після повномасштабного вторгнення Росії заявив, що в перші ж дні оформили понад 50 переходів УПЦ МП до Православної церкви України, а близько 100 громад у процесі переходу.

Щодо Кіровоградщини, то у селищі Капітанівка (Новомиргородська міська громада Новоукраїнського району) мешканці прийшли до парафії УПЦ (МП) з вимогою перейти до Православної церкви України.

Після цього у Свято-Успенському храмі на загальних зборах релігійна громада більшістю голосів ухвалили перехід храму до ПЦУ. Місцева мешканка Марина Клім, яка опублікувала відео стверджує, що проти цього переходу виступають деякі представники духовенства. «Проти виступає духовенство Кіровоградського собору на чолі з митрополитом Іосафом та благочинний Новомиргородського благочиння отець Ярослав Кушнірчук та окремі священнослужителі Новомиргородського благочиння», – прокоментувала вона.

Громадський діяч Андрій Лаврусь у свою чергу повідомив, що спілкувався із священиками Олександрівської громади на Кіровоградщині.

«Патріотичні погляди дають надію, що перейдуть до ПЦУ також. Не потім колись, а найближчим часом. Час для визначення минув», – написав він нап своїй фейсбук-сторінці.

Нагадаємо, що єпископом філії Московської церкви (УПЦ московського патріархату) з титулом «Кіровоградський і Новомиргородський» є Іоасаф Губень.

Раніше «Гречка» публікувала відео, як живимкоридором Новоукраїнська громада вшанувала свого загиблого захисника.

Останні новини по темі
Дітей запрошують на творчі майстер-класи в Кропивницькому
277174883 350199400483371 2704512075284860191 n
psyhol help
Психологічний хаб запрацює в Новоукраїнській громаді  
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024