Суспільство

У Кропивницькому запропонували прибрати пам’ятник Пушкіну

. 6084

Громадський активіст Олександр Ратушняк запропонував ректору зняти погруддя російському поету Олександру Пушкіну, що наразі стоїть біля педагогічного університету в Кропивницькому.

Активіст зазначив, що у структурі університету немає ні російського відділення, ні філологів-русистів, університет вже давно перейменований – тому пам’ятник Пушкіну неактуальний.

«Україна була окупована росією й імперія мітила територію, встановлюючи у нас пам'ятники своїм культурним діячам. Імена Пушкіна, Горького та інших діячів культури гегемона присвоювалися інститутам і школам, ними називалися вулиці, площі та парки, встановлювалися пам'ятники і погруддя», – зазначив він.

Замість пам’ятника росіянину Олександр Ратушняк пропонує встановити, наприклад, погруддя англійського поета Байрона. На його думку, він буде доречнішим біля семиповерхового корпусу університету, де розташований зокрема і факультет іноземних мов.

«Гречка» нагадує, що у сквері Олександра Кондакова в Кропивницькому прибрали пам’ятник комсомольським поколінням Кіровоградщини радянського періоду.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама