Кропивницькі депутати закликали релігійників відійти від московського патріархату

13:21, 12 Травня, 2022

Під час сесії сьогодні, 123 травня, депутати Кропивницької міськради звернулися до керівників релігійних організацій московського патріархату міста Кропивницького з вимогою засудити дії настоятеля РПЦ Кіріла та розірвати юридичні зв’язки з російською православною церквою.

Текст звернення, ухваленого депутатами, опублікувала міська рада. В ньому нагадують, попри агресію росії проти України, у Кропивницькому продовжує діяти офіційна структура російської православної церкви – Українська православна церква (УПЦ). Навіть в статуті УПЦ вказано, що вона є «самокерована частина Російської православної церкви». Також на офіційному сайті РПЦ Кіровоградська єпархія згадується, як частина РПЦ.

«Ми, як офіційні представники територіальної громади, занепокоєні, що у нашому місті існує група впливу, яка має зв’язки з ворожою РФ. Сьогодні це питання національної безпеки», – йдеться в документі.

В тексті звернення окреслені ряд вимог. Так, митрополита Кіровоградського та Новомиргородського Іоасафа закликали «проявити свою проукраїнську позицію» публічно засудити дії Кіріла та окремих священнослужителів УПЦ в пособництві і благословенні агресора. Від власне керівників релігійних організацій УПЦ у місті вимагають розірвати всі юридичні зв’язки з московським патріархатом, змінити канонічний статус церкви.

 Нагадаємо, що у квітні віряни в Аджамській громаді на загальних зборах проголосували за перехід до Православної церкви України.

Останні новини по темі
Епіцентр і Макдональдз: через війну ряд проєктів в Олександрії відтермінували (ВІДЕО)
budzhet
narko1
Наркотиків і зброї на 600 000 гривень – на Кіровоградщині викрили наркозбувачів (ФОТО)
Читайте також

На Кіровоградщині від початку 2024 року низка медзакладів отримали від МОЗ компʼютерні томографи, рентгенівські системи та ангіограф....

13:01, 12 Липня, 2024

Під час постійних відключень електрики може виникати проблема із безготівковим розрахунком. Розповідаємо, які альтернативи для прийняття безготівкових платежів діють, коли звичн...

12:41, 12 Липня, 2024

У Кропивницькому, на березі Інгулу, звільнять земельну ділянку, яку незаконно використовували під автомобільну стоянку....

12:34, 12 Липня, 2024