Надбавки та безпідставні субвенції: на «Теплоенергетику» виявили порушень на понад 296 мільйонів

14:20, 20 Травня, 2022

Під час аудиту кропивницького підприємства «Теплоенергетик» виявили порушень на 296,2 мільйони гривень – серед них завищена субвенція з держбюджету та надбавки своїм працівникам «за високі досягнення».

Держаудитслужба в Кіровоградській області перевірила фінансову діяльність «Теплоенергетика» за десять років, а саме за період з 1 січня 2011 по 30 вересня 2021 року. Встановлено, що керівництво підприємства подало недостовірні розрахунки щодо заборгованості з різниці в тарифах. Через це теплопостачальник безпідставно отримав субвенцію з державного бюджету на відшкодування такої різниці на 32,2 млн грн.

Крім того, підприємство в 2019-2021 роках безоплатно реалізувало теплову енергію до місць загального користування у багатоповерхівках із автономними системами опалювання на 18,8 мільйонів гривень.

Зношеність системи теплопостачання призвела до непродуктивних витрат, внаслідок чого недоотримання коштів становило збитків на 24,8 млн грн.

«Установлено, що при збитковій діяльності КП «Теплоенергетик» працівникам підприємства нараховано та виплачено майже 925 тисяч гривень надбавок за високі досягнення у праці», – йдеться в аудиторському звіті.

Відсутність контролю керівництва за використанням вільних коштів комунального підприємства призвело до інфляційних втрат на 13,6 млн грн.

За рахунок дотацій з міського бюджету Кропивницького протягом 2019-2020 років «Теплоенергетик» покривав поточні потреби, які водночас включені у тариф для абонентів. Таким чином понад 57,4 мільйона гривень цих бюджетних коштів непродуктивно витратили на покриття збитків підприємства.

Загалом під час перевірки фахівці виявили неефективних управлінських дій, упущених вигод та непродуктивних витрат на понад 296,2 мільйонів гривень за десятирічний період.

Раніше «Гречка» пояснювала, яким буде перший етап оновлення системи теплопостачання в Кропивницькому.

Останні новини по темі
П’ять гуртожитків у Кропивницькому планують облаштувати під тимчасове житло для переселенців
gurtozhutok
vodij
На вулицях Кропивницького викрили водія напідпитку (ВІДЕО)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024