Три пляжі у Кропивницькому перевірили на холеру
Річки у Кропивницькому фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб перевірили на збудники холери.
Фото умовне
Про це розповіла головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук.
Фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України дослідили воду у місцях масового відпочинку населення: Новомиколаївський, Ковалівський (дитячий) та пляж у Міському саду. Результати досліджень усі негативні – холерний вібріон в усіх трьох досліджених зразках не виявили.
Холера – це…
Холера – це особливо небезпечне інфекційне захворювання, яке може викликати важку гостру водянисту діарею із сильним зневодненням. Вона вражає як дітей, так і дорослих, й може вбити протягом декількох годин, якщо її не лікувати. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу та при побутових контактах.
З 1 червня в Україні розпочали підвищений моніторинг нагляду за холерою. Якщо буде зафіксована хоча б підозра на випадок хвороби, запуститься система реагування, яка дозволить швидко її локалізувати.
МОЗ спростовує фейкові повідомлення з соцмереж
Міністерство охорони здоров’я спростовує: чому не потрібно панікувати через холеру.
Вже тиждень Viber-каналами поширюється інформація про начебто наближення спалаху холери через те, що нібито «вище за течією річок, які впадають у Дніпро, почали розкладатися трупи».
У МОЗ вкотре наголошують, що в Україні наявна достатня матеріально-технічна, організаційна та лабораторна база для реагування на підтверджені випадки чи підозру на холеру.
Абсолютно усі випадки, де б можна було запідозрити холеру, проходять через систему центрів контролю та профілактики хвороб.
Крім того, з поверхневих водойм, місць рекреації, річок, водозабору регулярно з 1 червня по 1 жовтня відбираються зразки для епідеміологічного нагляду. Досліджується питна вода.
«За весь час моніторингу не зафіксували випадків навіть із підозрою на холеру», – зауважують у Міністерстві охорони здоров’я.
Разом з тим у повідомленні, поширеному у Viber, є дійсно корисні поради, а саме: дотримуватись базових правил особистої гігієни, використовувати безпечну воду, ретельно обробляти їжу. Це допоможе уникнути поширенню багатьох інфекцій особливо влітку.
«Гречка» нагадує, у Кропивницькому заборонили пляжний відпочинок на час війни.