Сміттєві контейнери в приватному секторі: як домовитись з «Екостайлом» про нову систему вивозу відходів

16:18, 18 Серпня, 2022
Depositphotos 24800131 S

 

У Кропивницькому на одній із вулиць приватного сектору чоловік зумів організувати контейнерну систему збору сміття. У ТОВ “Екостайл” пояснили, чи можуть інші бажаючі слідувати його прикладу та як це зробити.

 

Кропивничанин Юрій Вовкотруб, вирішив придбати собі контейнер для сміття, оскільки йому не подобався існуючий варіант збору побутових відходів у приватному секторі.

Зазначимо у приватному секторі ТОВ “Екостайл” збирає сміття раз в тиждень на вулицях за вказаними точками під певними дворами будинків. Сміття жителі повинні виносити в пакетах, торбах чи мішках.

“Набридло кожної неділі просинатись о сьомій, щоб віднести сміття на точку збору машиною. А якщо нести з вечора, то вранці все роздерте котами і собаками. Та і свої мішки потрібно тримати в домі, бо сусідські коти навіть підвішені на паркані дістають і рвуть”, – зазначив чоловік у своєму дописі на фейсбук-сторінці.

Юрій звернувся до компанії “Екостайл”, аби повідомити про свої плани, щодо придбання контейнера та попросити в них забирати сміття з нього.

“Ми з контейнерів у приватному секторі не збираємо – тільки мінімальний об’єм на кубічний метр, щоб машина його сама підіймала. Вони то тріснуть, то зламаються, а потім до нас претензії – тож ми їх не будемо обслуговувати”, – відповіли чоловікові на підприємстві.

Проте кропивничанин не зупинився і запропонував це обговорити, пошукати варіанти як зробити це можливим.

“Ми зустрілися в офісі Екостайлу з керівництвом і знайшовся таки вихід. Якщо на вулиці знаходиться достатньо бажаючих для контейнерної схеми, то представники Екостайлу проводять опитування, перезаключають договір і вперед!”, – зазначив Юрій.

Проте зауважив, що є деякі особливості: контейнер за свій рахунок, договір на більший контейнер (але вивозиться і менший, як у нього), трішки дорожче, сплата наперед.

“Гречці” чоловік розповів, що наразі вартість обслуговування його контейнера складає 160 гривень і розраховується компанією відповідно до об’єму відходів, які вміщують такіі контейнери.

“Та я вважаю, що контейнерчики – це зручніше, красивіше і більш захищено від сміття по вулицям”, – наголосив кропивничанин.

296520221 8530981136927705 9156084641404584378 n

Відповідний приклад та можливості для інших містян вчинити аналогічно “Гречці” прокоментували у ТОВ “Екостайл”.

«Приватний сектор ми обслуговуємо за подворовою схемою збору відходів. Для цього офіційно визначено і затверджено міською радою чіткі локації, куди люди виносять сміття. На цій основі розраховується тариф та графік вивезення. Будь-які зміни схеми вивезення – це глобальна логістична перебудова маршрутів і додаткові витрати, які не передбачені тарифом. Проте, якщо мешканці окремої вулиці приймуть абсолютно колегіальне рішення придбати власні контейнери і заключити договір індивідуального вивезення, компанія підтримає таку ініціативу», – прокоментувала директор ТОВ «Екостайл» Олена Домбровська.

Крім того, у підприємстві зауважили, що приклад Юрія Вовкотруба – перший у Кропивницькому, і це поки такий експеремент для компанії, яка пішла назустріч мешканцям.  Наразі так обслуговують вже 5 абонентів. Надалі, якщо цей експеремент буде вдалий, то вони будуть думати як перевести це в офіційний варіант співпраці з жителями приватних секторів.

Нагадаємо, у Помічній, що на Кіровоградщині, власникам приватних будинків пропонують безкоштовно отримати контейнери для сміття.

 

Останні новини по темі

У Кропивницькому завтра прощатимуться із загиблим захисником

297202939 365874602386863 3298045682954874340 n copy
psyholog online

Безкоштовна психологічна допомога цілодобово: в Україні запустили нову онлайн-платформу

Читайте також

Учні Новомиргородської спеціальної школи Кіровоградської обласної ради відзначили День Святого ...

19:18, 6 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 6 грудня, з нагоди Дня Збройних сил України і Дня Святого Миколая, відбулось ...

16:36, 6 Грудня, 2023

У Дитячо-юнацькій спортивій школі № 2 у Кропивницькому стартував набір дітей на безкоштовне навчання ...

16:33, 6 Грудня, 2023