Кіровоградщина готова до діагностики мавпячої віспи – Надія Оперчук

17:03, 25 Серпня, 2022

Головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук розповіла, що Кіровоградщина абсолютно готова до проведення діагностики мавпячої віспи. Наразі в області ще не виявлено жодної підозри на це захворювання.

В коментарі “Гречці” голована санітарна лікарка області зазначила, що враховуючи, що 23 липня ВООЗ оголосила спалах мавпячої віспи світового масштабу, Україна, як і всі країни світу почали готуватися до цього ризику. В тому числі й Кіровоградська область готова до таких викликів.

“Станом на 25 серпня в Україні не зафіксовано жодного випадку захворювання на віспу мавп, а також навіть на підозру. Але кожен центр контролю профілактики хвороб повинен бути готовий до цього виклику. На Кіровоградщині в нашому центрі створена потужна бригада епідеміологів, які пройшли спеціальне навчання і знають яким чином організувати повний комплекс протиепідемічних заходів при підозрі на віспу мавп. Також в нашій єдиній лабораторії особливо небезпечних інфекцій нашого центру є бригада бактеріологів, лаборантів, які також пройшли спеціальне відповідне навчання і готові проводити діагностику на вірус мавпячої віспи”, – розповіла Надія Оперчук.

Крім того, вона повідомила, що донині в Кіровоградській області ПЛР-діагностика проводилася лише на COVID-19. Однак цьогорыч значно посилили потужності лабораторії і на сьогодні готові досліджувати методом ПЛР 10 інфекцій, в тому числі особливо небезпечні інфекції такі як холера, мавпяча віспа, а також успішно проводять ПЛР-діагностику на лептоспіроз і бутулізм.

“Враховуючи те, що класичними методами дослідження тривало б кілька днів, то при наявності такого обладнання ПЛР-діагностики, ми результат можемо мати через 4-6 годин від моменту початку дослідження. Це дає велику користь як для пацієнта, так і для лікаря та швидкості призначення лікування. Це дає можливість своєчасно запустити цілу систему реагування на ту, чи іншу інфекцію. Підключається бригада епідеміологів та дезінфекційна бригада і відповідний комплекс протиепідеміологічних заходів, – зазначила головна санітарна лікарка області.

За її словами, на сьогодні Кіровоградщина отримали 100 наборів ПЛР-тестів на віспу мавп. Забезпечені також всім необхідним: засобами індивідуального захисту, розхідними матеріалами та провели необхідні інструкції, як проводити забір матеріалу та його упакування. Відтак область наразі абсолютно готова до ймовірної небезпеки.

Також Надія Оперчук розповіла, що станом на 22 серпня ВООЗ повідомила про 41 664 лабораторно підтверджені випадки у світі, включаючи 12 смертей.

Нагадаємо, Українцям Міністерство охорони здоров’я роз’яснило про вірус мавпячої віспи, який вже зафіксували у європейських країнах.

 

Останні новини по темі
Громади Кіровоградщини знову в жалобі: повідомили про нові втрати на війні
1399123506
“Олександрія” на старті чемпіонату здолала петрівський “Інгулець” (ФОТО)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у понеділок, 15 липня....

22:36, 14 Липня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 15 по 21 липня 2024 року....

16:59, 14 Липня, 2024

У Кропивницькому родинам полеглих воїнів з Кіровоградщини передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно. ...

15:07, 14 Липня, 2024