Два медзаклади із Донеччини переїхали до Кропивницького (ВІДЕО)

12:19, 26 Серпня, 2022

У Кропивницький переїхали травматологічна лікарня і науково-дослідний інститут травматології та ортопедії з Донецької області. Де розмістилися медзаклади і яку допомогу надають, йдеться у сюжеті “Суспільного”.

У кропивницькій лікарні святого Луки нині, крім місцевих лікарів, працюють два колективи з міста Лиман Донецької області, розповів директор закладу Григорій Урсол.

Зі слів директора Донецької травматологічної лікарні Володимира Климовицького, у Кропивницький переїхали не всі працівники колективів:

“Переїхали 15 лікарів, 30 медсестер, бухгалтери, усього 50 людей з 200. Хтось по Україні роз’їхався, хтось відправився з дітьми за кордон, деякі лишились там, де ми працювали”.

 

Медична директорка Донецького науково-дослідного інституту травматології та ортопедії Олена Гребнєва сказала, що вивезти обладнання не вдалося. Лише персонал:

“В інституті працювали 220 людей, на жаль, не всі змогли переїхати. У Кропивницький на нове робоче місце перебралися 25 людей медперсоналу та 35 лікарів. Це хірурги, травматологи, ортопеди, спеціалісти з ендопротезування суглобів, які лікують захворювання хребта, та нейрохірурги”.

Нейрохірург Сергій Ямцов – двічі переселенець.

“У 2014 з Донецька переїхав у Лиман: нам надали можливість працювати і надавати допомогу населенню з травматологічного, хірургічного, інсультного профілів. У Кіровоградській області, за є проблеми саме з лікуванням цих патологій”.

5b454154a4f2919e

Все обладнання з Лиману перевезти не вдалось. Травматолог Дмитро Морозюк радіє, що змогли вивезти астроскоп, вартістю десять мільйонів гривень. За його допомогою роблять операції на суглобах без розрізів.

В Україні таких апаратів два:

“Артро – це суглоб, а скопія – це дивитися. Я працюю з оптикою: під’єднується камерна головка, ми вводимо в суглоб і дивимося. Без неї не зробити артроскопічну операцію”.

Серед прооперованих з допомогою цього апарату – кропивничанин Олександр Артюх:

“Якби не було цих фахівців зараз у Кропивницькому, то довелося б, напевно, їхати в Київ, в інститут нейрохірургії, чи шукати можливість для проведення такої операції”.

Останні новини по темі
Маленьких кропивничан запрошують на вистави театру ляльок
kolobok
ditydistanz
Олександрійські школярі навчатимуться дистанційно
Читайте також

У Голованівській громаді, що на Кіровоградщині, фермерське господарство відсудило у селищної ради право на 47 гектарів ріллі. Як виявилося, право на користування ділянкою господ...

17:53, 18 Червня, 2024

Дві громади на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників на фронті.

17:28, 18 Червня, 2024

Президент України підписав закон про спільну роумінгову зону  з Європейським Союзом.

17:04, 18 Червня, 2024