“Кіровоградгаз” просить відкласти сплату 195 мільйонів боргу на наступний рік

13:24, 02 Вересня, 2022
vidterminuvannia

ВАТ “Кіровоградгаз” у суді просить у ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” відкласти виплату своєї заборгованості у сумі понад 195 мільйонів гривень до наступного року. Суд задовольнив заяву частково.

У грудні минулого року ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” частково виграв суд за позовом до ВАТ “Кіровоградгаз” про стягнення заборгованості, включно із пенею та інфляційними витратратами, йдеться на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

Наказ на виконання відповідного рішення видали наприкінці січня.

Вже у липні поточного року “Кіровоградгаз” подав заяву до суду із проханням відстрочити виконання судового рішення до липня наступного року. Пояснили в підприємстві свою заяву тим, що нарзі триває і війна і фактично це є форс мажорними обставинами, тобто реальною підставою для відстрочки.

ВАТ “Кіровоградгаз” також вказав, що за період від початку повномасштабного вторгнення значно збільшилася і заборгованість абонентів перед ними.

“ВАТ “Кіровоградгаз” знаходиться в надзвичайно тяжкому фінансовому стані тому, що переважна кількість споживачів, як юридичних так і фізичних осіб, використовуючи природний газ у своїх власних потребах, розрахунки за послуги з його розподілу фактично не проводять. Виникає дефіцит коштів на поточних рахунках підприємства, що не дає змоги ВАТ “Кіровоградгаз” виконувати взяті на себе зобов`язання, в тому числі виконати рішення суду”, – йдеться в поясненні.

ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” назвав заяву до суду безпідставною.

“Боржником не доведено реальності тяжкого фінансового стану, оскільки представлені ним докази не є беззаперечними та належними доказами неплатоспроможності ВАТ “Кіровоградгаз”, – зазначає підприємство.

В свою чергу, “Кіровоградгаз” довів, що підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочки або розстрочки виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, в даному випадку це війна в країні.

Відтак, Господарський суд Кіровоградської області ухвалив задовольнити заяву частково і відстрочити виплату боргу у сумі понад 195 мільйонів гривень до 1 грудня поточного року, а не до липня наступного, як того просило “Кіровоградгаз”.

 

Останні новини по темі

У центрі Кропивницького збудують три десятиповерхівки: що обіцяє забудовник

dilyanka zabudova Kropivnitsky
remont dahu

Гуртожитку на Університетському відремонтує дах фірма відома спилюванням дерев

Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:45, 7 Грудня, 2023

У Кропивницькому в освітньо-культурному просторі “Гончаренко центр” відбудеться безкоштовний ...

17:14, 7 Грудня, 2023

У Кіровоградській обласній раді відзначили День місцевого самоврядування. У заходах в режимі ...

16:56, 7 Грудня, 2023