“єРобота”: майже 11 тисяч українців подали грантові заявки для відкриття бізнесу

09:38, 16 Вересня, 2022

Майже 11 тисяч українців подали заявки на отримання грантової допомоги від держави для відкриття чи розширення бізнесу в рамках урядової програми «єРобота», 1115 заявок вже погодили. Невдовзі планують реформувати службу зайнятості та запускати нові програми для роботодавців.

За словами, директорки департаменту з питань економічного розвитку Кропивницької міськради Ніни Рахуби, програма “єРобота” спрямована як на активізацію підприємництва, так і на стимулювання створення робочих місць отримувачами грантів. Шляхом реалізації цієї програми Уряд має на меті створити 300 тисяч робочих місць, інформують на сайті міськради.

Найближчим часом Верховна Рада має розглянути урядовий законопроєкт щодо реформування служби зайнятості та сприяння зайнятості населення, у тому числі молоді, і впровадження нових активних програм на ринку праці. Профільний парламентський комітет вже рекомендував прийняти законопроєкт в другому читанні.

Відповідно до цього законопроєкту, роботодавець отримуватиме компенсацію ЄСВ або частини заробітної плати з Фонду по безробіттю, якщо працевлаштує:

  • молодь, зокрема, на перше робоче місце;
  • учасників бойових дій;
  • одиноких батьків, батьків дітей з інвалідністю;
  • осіб за 5 років до досягнення пенсійного віку;
  • осіб з інвалідністю;
  • довготривалих безробітних та інших вразливих категорій громад.

Проєкт «єРобота» включає 6 грантових програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства, підтримки ІТ-стартапів та старту в ІТ-сфері.

Наразі прийом заявок на всі напрямки програми «єРобота» триває. Подача заявки здійснюється через Портал «Дія».

Останні новини по темі
В Україні зафіксували перший випадок мавпячої віспи – МОЗ
mavp vispa
Slidstvo vidbutok
Задушили при спробі зґвалтування: деталі справи про вбивство 16-річної дівчини на Кіровоградщині
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024