У Кропивницькому суд відправив під домашній арешт чоловіка, який допомагав призовникам виїхати за кордон

09:41, 18 Вересня, 2022

 

Ленінський райсуд Кропивницького обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту 21-річному мешканцю обласного центру, підозрюваному в отриманні неправомірної вигоди за виготовлення документів, які дозволяють призовникам виїхати за кордон.

 

Про це йдеться в ухвалі суду від 26 серпня.

Згідно з матеріалами справи, мешканець Кропивницького вирішив нажитися на схемі незаконного переправлення осіб через державний кордон України. Слідство з’ясувало, що 10 серпня в ході телефонної розмови підозрюваний повідомив своєму «клієнту», що за 3500 доларів США зможе забезпечити виготовлення медичної документації про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку за допомогою яких можна оформити дозвіл на перетин державного кордону України. Після цього «клієнт» передав підозрюваному половину частину необхідної суми у 1500 доларів.

Вже 25 серпня на літній терасі кафе «Imaginarium» підозрюваний передав призовнику виписку із медичної карти амбулаторного хворого «Херсонського обласного кардіологічного центру», тимчасове посвідчення військовозобов`язаного, довідку військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, довідку про право на зміну місця проживання. За вказані документи отримав ще 2000 доларів. Після цього його затримали та оголосили про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України, здійснене з корисливих мотивів).

Серед доказів, наданих суду, були: протокол допиту свідка, матеріали негласних слідчих розшукових дій, протокол огляду купюр. Слідчий просив суд обрати підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців.

Захисник підозрюваного заперечувала, вказала, що підозрюваний має міцні соціальні зв’язки, його брат працює працівником поліції, вину у вчиненні злочину, який ставиться йому в провину, він визнає, співпрацює зі слідством, під час затримання не давав пояснення, щоб себе не обмовити. Окрім цього вказала, що в разі застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, його батько не заперечує щодо перебування в належному йому будинку.

Суд прийшов до висновку про часткове задоволення клопотання слідчого та застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, який в сукупності із встановленими конкретними обставинами кримінального провадження повною мірою відповідає практиці Європейського суду з прав людини та статті 5 Конвенції, положення якої вказують, що кожен має право на свободу та особисту недоторканність, нікого не може бути позбавлено свободи, крім таких випадків і відповідно до процедури, встановленої законом. Домашній арешт підозрюваному ухвалено до 25 жовтня, а також покладено обов’язки – прибувати на вимогу до слідчого, утриматися від спілкування з учасниками кримінального провадження, повідомляти слідчого про зміну проживання чи роботи.

Як писала “Гречка”, раніше Ленінський райсуд Кропивницького відмовив прокурору у задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу з домашнього арешту на передання на піклування законному представнику з обов’язковим лікарським наглядом підозрюваному у справі про шахрайство з оформленням документів для виїзду призовників за кордон.

Анастасія Зубова

 

Останні новини по темі
Головний український виробник титану «Велта» отримала патент у США
2313923 copy
4339142656300940466 copy
Надихнись Україною: як знайти час на відпочинок в умовах війни (ВІДЕО)
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 18 липня, через аварійні роботи жителі мікрорайону Радист тимчасово залишилися без води....

10:09, 18 Липня, 2024

Вихованець кропивницького футболу та колишній півзахисник збірної України Євген Коноплянка оголосив про завершення кар’єри футболіста....

10:03, 18 Липня, 2024

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024