У Кропивницькому терміново шукають сушарки та продукти для сухих супів і борщів для ЗСУ

14:13, 23 Вересня, 2022

 У Кропивницькому спільноті “Годуємо патріотів”, яка готує сухі супи і борщі для захисників, потрібна допомога з інгредієнтами та обладнанням для приготування сумішей.

 

Наталія Бур’яненко, одна із засновниць спільноти, розповіла “Гречці”, що потреба у допомозі постійна, адже вони працюють без будь-якого фінансування, а виключно на донати. Щотижня спільнота готує близько 3000 пакетів готових сухих борщів і супів. І така кількість ще й не покриває всіх потреб.

“Наша спільнота “Годуємо патріотів”, або ж ще в нас є назва “Добромир”, розпочала роботу з перших днів повномасштабного вторгнення. До цього в нас вже був досвід ще із 2014 року, тоді ми були у “Кулінарній сотні Кіровоградщини”. Через певний період потреба у нашій продукції зникла, тому деякий час не працювали. Але з 24 лютого відновили свою роботу створивши спільноту “Годуємо патріотів””, – розповіла Наталья Бур’яненко.

Наразі у спільноті працює близько 300 людей. В кожному мікрорайоні Кропивницького працюють координатори, які розвозять овочі і потім збирають вже сушені і привозять їх до центру збору спільноти, де щосуботи відбувається пакування сумішей.

“Пакуємо все, що вдалося за тиждень назбирати – від сухих сумішей борщів та супів до сухариків та трав на чаї”, – зазначила співзасновниця спільноти.

На постійній основі із продуктів спільноті потрібні овочі та приправи. Тобто всі овочі для борщу, для супів, крупи для супів ( рисова, гречана, вівсяні пластівці, горох, вермішель), лаврове листя, мелений чорний перець, порошкова томатна паста, яєчний порошок, зелень.

Найголовнішою ж потребою залишається обладнання: сушарки, вакумуатори, пакети для пакування.

“Сушарки – це для нас взагалі нині величезна проблема. Ми працюємо протягом півроку, в цей час сушарки також працюють щоденно і цілодобово. А враховуючи, що майже всі вони виключно побутові, то виходять з ладу дуже швидко. У нас в області лише кілька напівпромислових сушарок, які розраховані на велику кількість овочів. Враховуючи темпи роботи – “летять” вони в нас всі дуже швидко”, – зауважила пані Наталія.

Крім того, вона розповіла, що наразі такі спільноти працюють й по інших регіонах України. В областях є окремі координатори.  Учасники спільноти на власному досвіді проводять онлайн-навчання для всіх бажаючих долучитися до справи, аби розширювати обсяги продукції. Адже потреби на фронті дуже великі.

Долучитися до допомоги можна продуктами та обладнанням, або ж фінансово на їхнє придбання.

Для тих, хто хоче допомогти продуктами й обладнанням, варто звернутися до учасників спільноти через соцмережі у Facebook, Telegram та Instagram.

Або ж зателефонувати Наталії Бур’яненко за номером: 099-929-19-28.

Дізнатися про графік онлайн-навчань від “Добромиру” для бажаючих долучитися до справи також можна, звернувшись у соцмережах, або за номером, вказаним вище.

Фінансову допомогу можна надіслати за реквізитами: UA463052990000026000005107978.

 

Останні новини по темі
Кіровоградщина ввійшла в трійку лідерів по пільговому кредитуванню аграріїв
posivna
kirovogradskaya oblast
В Україні області умовно поділили на чотири типи – до якого відноситься Кіровоградщина
Читайте також

Сьогодні у суді в Кропивницькому почали розглядати справу про обвинувачення військового у підробці довідки про поранення. Загалом же у судах розглядатимуть три подібних справи, ...

18:04, 12 Квітня, 2024

Гурівська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника-земляка Павла Мальцева....

17:43, 12 Квітня, 2024

Національна енергопостачальна компанія “Укренерго” закликала українців економити електроенергію....

15:45, 12 Квітня, 2024