Вчилися, спілкувалися та готували проєкти: у Кропивницькому відбувся форум присвячений адаптації переселенців (ФОТО)

16:38, 03 Жовтня, 2022

У Кропивницькому відбувся перший громадський форум «Ідеї та рішення для спільнот Кіровоградщини».На заході обговорювали проблеми адаптації переселенців та можливості їх вирішення із напрацюванням спільних рішень.

Форум відбувся 30 вересня. У ньому взяли участь близько 30 учасників із громад області, повідомили у пресслужбі громадської організації “Десяте квітня”, яка  організувала захід.

На форум були запрошені активні громадські організації Кіровоградщини, які працюють над вирішення проблем, з якими стикаються переселенці на місцевому рівні.

Крім того, активними учасниками заходу стали самі переселенці, які проявляють активну громадську позицію та мають намір створювати власні громадські організації.

Під час форуму співробітник управління дотримання прав людини Національної поліції у Кіровоградській області Микола Сульжук акцеентував на питаннях безпеки активістів громадських організацій, під час роботи з переселенцями. Також детально розповів про особливості та важливість взаємодії з правоохоронними органами під час візитів до територіальних громад області.

Протягом заходу, учасники проявляли активність та напрацьовували власні ідеї для спільної діяльності.

photo 2022 10 01 17 50 06

Реагуючи на запит учасників заходу, керівник відділу по роботі зі спільнотами ГО «Десяте квітня» Тетяна Кутас , розповіла присутнім про можливості розвитку громадських ініціатив. Зокрема про те, як і де, можна отримати кошти на реалізацію відповідних проєктів.

Особливостям підготовки та написання проєктних заявок, присвятили тренінгову сесію «Як перетворити ідеї у проєктні пропозиції», яку презентувала експертка з проєктного менеджменту Ірина Ткаченко.

У межах сесії, учасники презентували власні ідеї щодо вирішення різноманітних проблем переселенців та змогли оформити їх у вигляді проєктних пропозицій.

На завершення заходу, з присутніми провели серію практичних модулів щодо пошуку та збереження власних психологічних ресурсів, необхідних для здійснення ефективної громадської діяльності.

Залучений тренер, практичний психолог Антон Покалюхін розповів учасникам про основні ризики та слабкі сторони роботи з людьми, які опинились у складних життєвих обставинах. Окрім того, всі змогли спробувати різноманітні техніки, які необхідно застосовувати у діяльності з людьми, які постраждали від бойових дій.

Врезультаті, учасники дійшли висновку, що лише спільне, відкрите партнерство усіх інституцій, задіяних у систему соціальної адаптації переселенців, зможе вирішити чисельні проблеми з якими вони стикаються на рівні громад Кіровоградської області.

Довідково:

ГО «Десяте квітня» є неприбутковою, громадською організацією, головною метою якої є захист та підтримка вразливих груп населення, розвиток громадянського суспільства та сприяння зміцненню правової держави в Україні. З 2013 року організація є виконавчим партнером Агентства ООН у справах біженців. Основні напрямки роботи – надання гуманітарної допомоги, облаштування місць компактного проживання населення, яке постраждало від бойових дій, надання правової, соціальної та психологічної підтримки постраждалому населенню України.

Останні новини по темі
Страшні звістки з фронту: громади Кіровоградщини повідомили про втрати (ФОТО)
1399123506
309913623 470169565147800 796390172610237191 n
Спецпризначенці Нацгвардії на Донеччині знищили елітний підрозділ ворога (ВІДЕО)
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 19 травня, вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

16:28, 19 Травня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 20 по 26 травня....

16:15, 19 Травня, 2024

На Кіровоградщині міський палац культури Світловодської міськради 13 травня уклав угоду з ФОПом Сергієм Ігнатенком на облаштування алеї пам’яті загиблих військових вартістю 279,...

13:46, 19 Травня, 2024