Майже тисяча випадків за тиждень: мешканців Кіровоградщини закликали вакцинуватися від Ковід і носити маски

11:55, 04 Жовтня, 2022
covid

 

За останній тиждень кількість випадків захворювання на ковід виросла на 28 відсотків, з яких переважна більшість у людей,  які не мали щеплення від коронавірусу.

 

Головна державна санітарна лікарка Кіровоградщини Надія Оперчук розповіла, що за останній тиждень в області зафіксували 991 випадок COVID-19, з яких 86,5% не робили щеплення. За цей же період в області від ковіду померли 9 людей – всі невакциновані і мали тяжкі супутні захворювання.

“В області наразі 1661 людина лікується від коаіду, з яких більшість амбулаторно. Тобто вони також спускаються в укриття під час тривог. Тому ми закликаємо мешканців області дотримуватися маскового режиму, соціальної дистанції і вакцинуватися”, – сказала вона.

Директор обласного департаменту Олег Рибальченко зазначив, що в області вистачає вакцин Пфайзер, Короновак і Джонсон. Вони є в постійній наявності у центрах вакцинації у Світловодську, Знам’янці та Бобринці. У кабінети щеплення в амбулаторіях по всій області вакцини поставляють із пунктів загального зберігання відповідно до запитів, тому варто перед візитом уточнити телефоном, чи є наразі потрібна вакцина.

Загалом на Кіровоградщині хоча б однією дозою вакцини від ковіду щепилися 48,6 відсотків дорослого населення, а у Кропивницькому цей показник сягає 83,3 відсотків.

“Ще раз закликаю всіх мешканців вакцинуватися. Показники захворюваності на ковід свідчать, що чим більше людей вакцинуються, тим менше буде поширення хвороби і ускладнень від неї”, – підкреслив Олег Рибальченко.

Наразі на Кіровоградщині 12 медичних закладів визначені опорними для лікування пацієнтів з ковідом. Вони забезпеченні всім необхідним обладнанням, серед якого і 81  апарат штучної вентиляції легень.

Карантин в Україні у зв’язку з ковідом продовжили до 31 грудня 2022 року, водночас поділ на “зелені”, ” жовті” і “червоні” зони через війну скасовано. Тому введення карантинних обмежень на територіях вирішує місцева комісія з надзвичайних ситуацій.

“Наразі ситуація в області не є критичною. Але якщо рівень захворюваності перевищить відповідні показники, то я рекомендуватиму комісії запроваджувати карантинні обмеження”, – додала Надія Оперчук.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я запровадило зміни, щодо вакцинації проти COVID-19. Зміни стосуються віку дітей, схеми поєднання видів вакцин та інтервалу між щепленнями.

 

Останні новини по темі

Сповіщення про порушення ПДР та сплата штрафу онлайн: ПриватБанк відновив роботу сервісу

P1
274213270 3142900799282749 7842721847731247670 n copy

Кропивницький полк спецпризначення відзначає 60-ту річницю створення (ВІДЕО)

Читайте також

Найдовша в Європі залізнична вузькоколійка проведе зимовий ретро-тур маршрутом Гайворон-Бершадь ...

13:08, 10 Грудня, 2023

У Новоандріївці, що в Кропивницькому районі, виставили на приватизаційний аукціон будівлю ветклініки ...

12:53, 10 Грудня, 2023

Для жителів України і зокрема Кіровоградщини «Укрпошта» спільно з ЮНІСЕФ запустили новорічний ...

11:27, 10 Грудня, 2023