Присвячена Силам тероборони – в Україні в обіг увійшла нова 10-гривнева монета (ВІДЕО)

10:51, 05 Жовтня, 2022

З жовтня українці зможуть розраховуватися монетою номіналом у 10 гривень, присвяченою Силам територіальної оборони.

Фото: НБУ

Як повідомляє Національний банк України, 3 жовтня презентували нову обігову пам’ятну монету. Її аверс ідентичний 10-гривненвій монеті зразка 2018 року, а на реверсі зображення, присвячене Силам територіальної оборони Збройних сил України.

«Сьогодні основу тероборони становлять чоловіки та жінки, далекі від військових професій. Створюючи такі обігові пам’ятні монети, ми прагнемо щодня під час готівкових розрахунків нагадувати українцям про героїчний подвиг наших військових», – зазначив під час презентації заступник голови Нацбанку Олексій Шабан.

На реверсі викарбувано зображення чоловіка і жінки у військовому спорядженні і гасло тероборони – «Готові до спротиву». Ця монета номіналом у 10 гривень є обов’язковою до приймання без будь-яких обмежень для всіх видів готівкових платежів.

moneta-10-grn.jpg

В НБУ уточнюють, що у готівковий обіг введуть майже 10 мільйонів таких пам’ятних монет.

Водночас частина тиражу монети «Сили територіальної оборони ЗСУ» буде продаватися в національних банках як сувенірна продукція – у вигляді роликів на 40 монет.

moneta roluk page 0001

Нагадаємо, що у липні НБУ ввів в обіг чотирнадцяту пам’ятну монету серії «Збройні Сили України» – вона присвячена Силам спеціальних операцій.

Останні новини по темі
Кропивничан запрошують зробити подарунки воїнам до Дня захисника
podarunok viyskovym
maxresdefault 980x551
Військові облігації відтепер можна придбати через Дію (ВІДЕО)
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024