У Кропивницькому дітям-переселенцям роздадуть набори теплих речей від ЮНІСЕФ

15:15, 05 Жовтня, 2022

На Кіровоградщині п’ять громад отримають гроші на набори теплих речей для дітей-переселенців. Кропивницька громада вже отримала 1912 таких наборів.

Зокрема, Кропивницька, Новоукраїнська, Олександрійська, Приютівська та Світловодська громади увійшли до переліку 51 території, які завдяки співпраці ЮНІСЕФ та Асоціації міст України отримають цільове фінансовання у розмірі 50 тисяч доларів США, повідомили цу пресслужбі Кіровоградського регіонального відділення Асоціації міст України.

Заступник міського голови Кропивницького Михайло Бєжан повідомив, що обласний центр вже отримав 1912 наборів зимового одягу і взуття для дітей із родин вимушених переселенців, які нині проживають у Кропивницькому.

Передбачені такі набори для дітей віком від 2 до 9 років, які з батьками переїхали у Кропивницький з окупованих і прифронтових територій.

Дитячі зимові набори в Кропивницькій громаді роздаватимуть у школах та гуманітарному центрі «Територія успіху», які мають на обліку дітей внутрішньо переміщених осіб. Додаткових заявок не потрібно.

Загалом на сьогодні 35 територіальних громад вже отримали кошти та здійснюють закупівлю необхідних товарів чи робіт.

Зазначені кошти громади в основному використовують для:

  • облаштування дитячих просторів, місць для відпочинку, ігор та спорту;
  • облаштування місць тимчасового проживання ВПО;
  • облаштування закладів освіти, підготовка їх до опалювального сезону;
  • закупівлі продуктових та гігієнічних наборів;
  • закупівлі медично обладнання, обладнання для організації освітнього процесу.

Довідково:

Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес задля спільної мети – створення комфортного для дітей та молоді середовища, де кожен може реалізувати свій потенціал. Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Уповноважений Президента України з прав дитини, Національна Молодіжна Рада України.

Ініціатива передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право бути почутими, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які ведуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді та успішно реалізували план дій, отримують офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції передусім у соціальні проєкт, а також сигналізувати про досягнення та позитивні зміни для дітей та молоді.

Останні новини по темі
На Кіровоградщині фермери виростили кавун-рекордсмен
1664889036 buzeinikovy
doroga
У Кіровоградоблавтодору хочуть відсудити 11 мільйонів гривень
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024