Субсидії відтепер виплачуватиме пенсійний фонд: як подати заяву (ДОПОВНЕНО)

10:33, 25 Жовтня, 2022

Відтепер виплату житлових субсидій та пільг здійснюватиме пенсійний фонд. Такі зміни почали діяти із жовтня цього року.

Як повідомили у пресслужбі управління пенсійного фонду в Кіровоградській області, виплати проводять незалежно від того, чи є субсидіант або пільговик пенсіонером, чи ні.

У жовтні Пенсійний фонд України забезпечив повне фінансування субсидій за вересень 2022 року для понад 60 тисяч жителів Кіровоградщини. Зокрема мова йде про житлові субсидії та пільги на компенсацію витрат при купівлі твердого і рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу на загальну суму майже 19 мільйонів гривень.

Крім того, в управлінні акцентували, що вже майже місяць субсидії виплачують не лише за постійним місцем проживання, а й у разі його зміни.

Якщо людина звертається за субсидією за місцем свого фактичного проживання, вона має надати підтвердження: договір оренди житла або довідку переселенця.

Як призначаються субсидії

Домогосподарствам, які уже отримують субсидію, звертатися нікуди не потрібно, виплати на опалювальний сезон їм призначать автоматично.

Тим, хто планує отримати допомогу на оплату житлово-комунальник послуг вперше, необхідно звернутись за її призначенням  та подати:

  • заяву про призначення та надання житлової субсидії,
  • декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

ДОПОВНЕНО:

До 1 грудня порядок звернення за призначенням субсидій та, власне, механізм призначення житлових субсидій і пільг не змінюється.

Всі дані для виплат надійдуть до Пенсійного фонду України в електронному вигляді. Прийом документів від громадян та призначення виплат у жовтні-листопаді продовжують здійснювати органи соціального захисту населення.

До 1 грудня документи подаються:

  • поштою до органів соціального захисту населення за місцем проживання;
  • особисто до уповноважених посадових осіб виконавчих органів сільських, селищних, міських рад відповідних територіальних громад;
  • до ЦНАПів;
  • через портал “Дія”.

З 1 грудня документи прийматимуть і сервісні центри Пенсійного фонду України: особисто або поштою.

Також із грудня документи можна буде надіслати дистанційно через вебпортал електронних послуг або мобільний додаток Пенсійного фонду України.

Важливі нюанси при офрмленні субсидій

  • Звернутися за призначенням субсидії можна протягом усього опалювального сезону.
  • Для отримання допомоги за весь сезон потрібно звернутись заздалегідь – до його початку чи протягом двох місяців після.
  • Принцип екстериторіальності: не важливо, де людина перебуває, подати документи на призначення субсидії можна буде до будь-якого структурного підрозділу Пенсійного фонду у будь-якій точці України.

subsidia

 

Останні новини по темі
Кропивницький скелелаз став призером заключного етапу кубку Європи (ФОТО)
2022 10 20 skel
6 3
На Кіровоградщині облаштують 120 пунктів обігріву
Читайте також

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024

На Кіровоградщині 17 травня знищили ворожий безпілотник.

10:17, 18 Травня, 2024