“Чому сусід зі світлом”: як працюють графіки аварійних відключень

10:45, 27 Жовтня, 2022

 Внаслідок ворожих обстрілів інфраструктурних об’єктів України, енергетикам довелося вдатися до крайніх мір, ввівши графіки аварійних відключень. На Кіровоградщині такі графіки діють вже близько тижня.

 

Така ситуація викликала чимало обурень від громадян, а також нерозуміння, що означають графіки аварійних відключень, якщо по суті графіків, у вигляді надання конкретного часу та періоду відключення, немає.

В зв’язку з цим у ПрАТ “Кіровоградобленерго” підготували роз’яснення по ситуації яка склалася.

Чому почалися відключення

Після масованої атаки ворога на енергетичну систему України, енергетики стикнулися з ситуацією аналогів якої світ ще не бачив.

До 10 жовтня енергетики підтримували енергосистему країни непомітно для споживачів, після 10-го робити це без допомоги людей стало неможливо, тому абонентів закликали зменшити споживання електрики.

Основна задача, яка стоїть зараз перед енергетиками — зберегти баланс між виробництвом та споживанням електроенергії в кожний конкретний момент часу. Саме для цього вводяться заходи з примусового обмеження електропостачання.

Чи готові енергетики до розв’язання цієї задачі

Ще задовго до ворожих ударів, для кожного регіону було прораховано схеми резервного живлення. Були опрацьовані плани дій в разівтрати тих чи інших енергооб’єктів.

“Завдяки цьому ми змогли досить швидко зорієнтуватися та почати діяти по відновленню енергосистеми країни. Нам потрібен час і цей час можете дати нам тільки ви”, – зауважили в “Кіровоградобленерго”.

Від добровільного обмеження та зменшення споживання є певний ефект, але його недостатньо, тому для підтримки балансу вводяться заходи примусового обмеження електропостачання – графіки аварійного відключення.

Як це відбувається

Диспетчер Укренерго коли бачить, що в окремому енерговузлі або в енергосистемі загалом, баланс між виробництвом та споживанням електроенергії не витримується й потрібно швидко збалансувати систему, він дає команду диспетчеру обленерго терміново знизити споживання на конкретну величину.

Тому, коли диспетчер обленерго формує перелік конкретних ліній які потрібно вимкнути, він не має змоги керуватися принципом пропорційності й справедливості, у нього на це просто не має часу. Потрібно як найшвидше знизити споживання.

Відтак обираються ті вузли, ті вулиці, будинки, підприємства, відключивши які набереться необхідна величина обмеження.

“Звертаємо вашу увагу ще на те, що потрібно розуміти, що більшість ліній електропередачі будувалися в 60-70 роки і ці лінії не пристосовані до аварійних відключень. Те, що зараз роблять українські енергетики, тримаючи систему країни, не робив ще ніхто й ніколи”, – йдеться в повідомленні.

Чому відключають електрику не скрізь

Є лінії з яких живляться об’єкти критичної інфраструктури, які не можна від’єднувати від електропостачання в ніякому разі.

На таких лініях живляться і деякі житлові будинки, які розташовані в певному радіусі таких об’єктів.

“Ми розуміємо обурення наших споживачів чому у них відключають електроенергію, а у сусідів ні. Зрозуміло, що принцип пропорційності й справедливості обов’язково потрібен бути, але ним користуватися можливо лише при планових заходах, а для таких швидких рішень важлива оперативність. В цій ситуації, оперативність важливіша за пропорційність розподілу”, – пояснюють енергетики.

Енергетики починають так діяти, коли споживання вище ніж виробництво, щоб не перевантажити певні лінії чи підстанції, щоб не вийшло з ладу обладнання, або в цілому в енергосистемі не відбулися неконтрольовані події.

Для того, аби зменшити кількість відключень, жителів Кіровоградщини закликають свідомо і виважено ставитися до використання електроенергії, особливо в години пікових навантажень з 7:00 до 11:00 та з 16:00 до 23:00.

Зокрема, просять не використовувати потужні електроприлади, вимкнути зайве освітлення, по можливості, перенести прання та обігрів помешкань на нічний час.

Нагадуємо, які електроприлади споживають найбільше електроенергії:

311920490 3336710969929289 5644289984450029536 n

Нагадаємо, після ракетних обстрілів 22 жовтня на Кіровоградщині запровадили аварійні відключення електроенергії. 

Зазначимо, “Гречка” писала паніше , що енергосистема на граничних можливостях: як пережити кризу.

 

Останні новини по темі
Ракета з нуля: підлітків Кіровоградщини запрошують на змагання з конструювання
35464687
312458240 559859726139986 2276198478064748829 n
50 днів на створення: у центрі Кропивницького завершили новий мурал (ФОТО)
Читайте також

Спортсмени з Кіровоградщини взяли участь у Спартакіаді “Повір у себе” та вибороли призові місця з греко-римської та вільної боротьби серед дітей з порушенням слуху....

14:01, 20 Червня, 2024

На Кіровоградщині судитимуть директора одного з підприємств за фактом заволодіння бюджетними грошима....

13:05, 20 Червня, 2024

Кропивницька лікарка створила комікс, у якому в колаборації із лікарями з різних куточків України, із яскравими ілюстраціями розвінчують  міфи та доносять факти і лайфхаки ...

13:00, 20 Червня, 2024