Мовою цифр: як на Кіровоградщині допомагають вимушеним переселенцям

16:04, 27 Жовтня, 2022

Повномасштабне вторгнення значно збільшило кількість українців, яким довелося рятуватися від війни у сусідніх областях чи країнах. За підрахунками Української Гельсінської спілки з прав людини, станом на травень 2022 року кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні перевищила 8 мільйонів.

Щодо Кіровоградщини, то за перші 5 місяців повномасштабного вторгнення тут прийняли 160 269 вимушених переселенців. «Гречка» розібралася, які саме програми передбачені на місцях для забезпечення людей житлом і як вони виконуються.

.Українська Гельсінська спілка з прав людини проаналізувала заходи підтримки вимушених переселенців у чотирьох областях України, серед яких і Кіровоградська. Згідно з їхнім звітом, для підтримки людей, яким довелося рятуватися від війни, в області передбачено виплати на проживання, розселення.

Так, протягом періоду з 24 лютого по 15 серпня на Кіровоградщині проживали загалом 160 269 вимушених переселенців, з яких 86 321 стали на облік, звернувшись до райдержадміністрацій, місцевих рад чи центрів адміністративних послуг. За даними Кіровоградської обладміністрації, фінансову допомогу на проживання виплатити майже 67 тисячам людей на загальну суму у 760,2 мільйонів гривень.

Для розміщення людей у Кіровоградській області передбачили 96 тисяч місць у приватних володіннях, а також переобладнали 261 будівлю комунальної власності – заклади освіти, культури, спорту тощо. Станом на середину серпня 2022 року в облаштованих місцях для проживання в області знайшли прихисток 87 315 людей, з яких 22 874 – у Кропивницькому.

Водночас потік нових жителів спонукають громади, зокрема і в сільських місцевостях, до розбудови: побудови нових будинків, розширення ринку праці тощо.

«Наприклад, проживши деякий час у Новопразькій громаді, родина пенсіонерів ВПО вирішила залишитися у селі Пантазіївці. Вони стали першими учасниками проєкту з відбудови багатоповерхівки на території села. Місцеві мешканці власними силами вирішили відремонтувати майже з нуля 16-квартирний будинок для потреб переселенців», – йдеться у звіті Української Гельсінської спілки.

Крім того, вісім сімей з інших областей країни, які переїхали через російську агресію, отримали службове житло за місцем працевлаштування: три родини у Кропивницькому, ще 5 родин – у Долинській громаді. Серед них є і вузькопрофільні лікарі, які були дуже потрібні в медичних закладах Кіровоградщини.

Також на Кіровоградщині активно продовжують пристосовувати приміщення для потреб людей з прифронтових і частково окупованих територій України. Кошти на це виділяють не тільки з місцевих і державного бюджетів, а й залучають міжнародні організації і фонди. Наприклад, у Новгородці приміщення ПТУ переоблаштували для проживання 269 людей, у Кропивницькому у приміщені колишньої школи розмістили 130 осіб.

Останні декілька місяців Кіровоградська область приймає евакуаційні поїзди з Донеччини. Для людей з цієї області тут передбачили наразі 5000 місць. Станом на 17 серпня із запланованої кількості до Кіровоградщини переселилось 1611 людей з Донецької області.

За даними дослідження Ініціативи REACH, проведеного з червня по липень 2022 року, 95% опитаних людей вказує місто Кропивницький як свій ймовірний пункт призначення в межах Кіровоградської області. Заплановані пункти призначення: 97% опитаних вказали в межах України, 2% – «інша країна», 1% – «невідомо пункт призначення».

Нагадаємо про подкаст, присвячений питанням інтеграції вимушених переселенців на новому місці, подоланню стереотипів та віктімблеймінгу щодо людей.

Останні новини по темі
Оформлення “інвалідності” за 7,5 тисяч доларів: деталі затримання прокурора у Кропивницькому (ФОТО, ВІДЕО)
312359123 477265854500330 4519390880213252310 n
goduemo patritiv1
Щоб нагодувати патріотів: кропивницькі волонтери просять допомоги через відключення світла
Читайте також

Спортсмени з Кіровоградщини взяли участь у Спартакіаді “Повір у себе” та вибороли призові місця з греко-римської та вільної боротьби серед дітей з порушенням слуху....

14:01, 20 Червня, 2024

На Кіровоградщині судитимуть директора одного з підприємств за фактом заволодіння бюджетними грошима....

13:05, 20 Червня, 2024

Кропивницька лікарка створила комікс, у якому в колаборації із лікарями з різних куточків України, із яскравими ілюстраціями розвінчують  міфи та доносять факти і лайфхаки ...

13:00, 20 Червня, 2024