“Радій” планує створити у Кропивницькому індустріальний парк

Підприємство “Радій” планує створити однойменний індустріальний парк ( своєрідний майданчик для промислових виробників) у Кропивницькому.
На сайті міськради Кропивницького з’явився проєкт рішення, згідно якого депутати мають ухвалити його концепцію.
Розробив план розвитку Дніпровський науково-технічний центр біоенергетики.
Мета – створити модель ековиробництва, на засадах ресурсоефективної циркулярної економіки, створивши єдину територію з виробничими потужностями та інженерно-транспортною інфраструктурою. Сюди ж планують залучати й релоковані підприємства.
Пріоритетні напрямки в роботі парку це:
- Приладобудування
- Виробництво електромеханічних приводів;
- Виробництво гідропневматичних приводів
- Складальне виробництво комплексів та систем
- Науково-технологічна діяльність, діяльність спеціалізованих конструкторських, технологічних і проєктних бюро
Для створення індустріального парку ПАТ «НВП «РАДІЙ» надав ділянку загальною площею 16,0580 га, яка складається з чотирьох суміжних земельних ділянок вздовж вулиці Академіка Тамма.
Планується, що парк створять на термін до 2057 року. У 2022-2023 роках триватиме підготовчий етап, у 2023-2027 реконструкція і будівництво, а у 2026-2030 початок виробництва.
У проєкті Концепції вказані такі показники:
- 2026 рік – вихід на рівень 40% потужності від запланованої;
- 2028 рік – вихід на рівень 80% потужності від запланованої;
- 2030 рік – закінчення будівництва, вихід на заплановану потужність.
При повноцінній роботі індустріальний парк має працевлаштувати 1465 людей.
Після затвердження концепції міськрадою, індустріальний парк має зареєструвати її у Міністерстві економіки України, обрати керуючу компанію для підприємства та почати безпосередні роботи із його облаштування, залучивши гроші з різних джерел.
Нагадаємо, у 2021 компанія Росток-Агро звернулась до міськради за погодженням своєї концепції, аби створити на майбутні 45 років інустріальний парк.




