В Україні ухвалили законопроєкт щодо відпусток для військових під час воєнного стану

16:42, 04 Листопада, 2022

Народні депутати України ухвалили в першому читанні законопроєкт, який дозволяє військовим брати короткострокові відпустки під час воєнного стану.

Як повідомляє офіційний портал Верховної Ради, законопроєкт №8081 був ухвалений 2 листопада – «за» проголосували 330 народних депутатів.

Голова Комітету з питань національної безпеки та оборони Олександр Завітневич пояснив, що таким чином планується розширити перелік потреб, за якими можна взяти відпустку. Адже наразі за законом військовослужбовці під час воєнного стану можуть отримати лише за сімейними обставинами або за рішенням командира.

«У документі ми пропонуємо, щоб під час воєнного стану надавалися відпустки до 10 календарних днів зі збереженням зарплати – без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки й назад, але не більше двох діб в один кінець», – пояснив він.

Олександр Завітневич додав, що наразі депутати розглядатимуть різноманітні зміни і доповнення, щоб фіналізована версія законопроєкту, яку подадуть на остаточне голосування, враховувала всі нюанси.

Нагадаємо, у територіальних центрах комплектування Кіровоградської області триває відбір кандидатів на військову службу за контрактом.

Останні новини по темі
Загинули за Україну: громади Кіровоградщини повідомили про втрати на війні (ФОТО)
zahunyv1gerb
evakuacijnuj poizd3
Кіровоградщина прийматиме переселенців з Миколаївської області
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024