Хто з аграріїв Кіровоградщини отримав найбільше гуманітарних рукавів для збереження зерна

10:20, 09 Листопада, 2022

 

Більше сотні агропідприємств Кіровоградщини отримають майже 3 тисячі рукавів для зберігання зерна в рамках програми підтримки Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Мінагрополітики спільно з виконавчим партнером Українською асоціацією районних та обласних рад. “Наші гроші” дослідили, хто саме ті зщасливчики, яким дісталось найбільше “рукавів” вартість 1000 доларів кожен.

 

Що за програма?

Програма реалізується за фінансової підтримки урядів Канади, Японії та австралійської благодійної організації Minderoo Foundation.

Агровласники подавали заявки через систему Державного аграрного реєстру.

На Кіровоградщині гуманітарні рукави отримали 120 агропідприємств різної форми власності – ФОПи, селянські фермерські господарства, ТОВ-ки та інші. Їм видали від одного до понад сотні комплектів.

У топі лідерів, тобто тих, хто отримав понад 100 рукавів такі аграрії:

zernrukav

Кому належать підприємства, які отримали найбільше рукавів?

Засновниками ТДВ «Колос», у якого 4,7 тис. га землі і яке отримало 182 із 200 запитуваних рукавів, є Василь Моцний, агробізнесмен, голова Кіровоградської ОДА (1999–2003 та 2007–2009 р.) та його син Роман Моцний, котрий на місцевих виборах 2020 року балотувався до облради від «Батьківщини.

ПСП ім. Ватутіна, земельний банк якого становить 4,3 тис. га та яке отримало 166 зі 173 запитуваних рукавів, записане на «Альдер Холдинг». За інформацією з аналітичної системи Youcontrol, бенефіціаром цієї ТОВ-ки є київський юрист Олексій Оленченко, який фігурує у низці журналістських розслідувань щодо рейдерських захоплень, а також пов’язаний із нардепом від партії «Слуга народу» Миколою Сольським. Він же є одним із бенефіціарів бізнес-групи «Український Аграрний Холдинг», де до 2018 року серед засновників фігурував колишній керівник Офісу Президента Андрій Богдан. Також на юриста Оленченка записана фірма, яка минулого року отримала найбільше коштів з мільярда аграрних дотацій.

Другим засновником «Альдер Холдингу» через кіпрський офшор є юрист Андрій Добвенко, якого називали «смотрящим за Мін’юстом» в часи, коли міністром юстиції був Павло Петренко. Також журналісти фіксували присутність Андрія Богдана на весіллі Довбенка у Сен-Тропе.

ТОВ «Зерновик», яке володіє 5,4 тис. га землі, отримало 100% від запитуваного числа рукавів. Його бенефіціарами вказаний Євген Бахмач, крупний підприємець, власник заводу «Радій» та його дружина Наталя Бахмач.

ПП «АЙ ЕНД Ю ГРУП АГРО» в якого 4,7 тис. га землі, також отримало 100% від запитуваної кількості рукавів. Власником є латифундист Сергій Тарасов, який спонсорував передвиборчу кампанію «Слуги народу» на Кіровоградщині, а його син Олег Тарасов став нардепом від цієї політсили. До слова, у фірмі Тарасова до того, як очолити Кіровоградську облраду працював Сергій Шульга.

ТОВ «РОС АГРО», зембанк якого складає 6,8 тис. га отримало всі запитувані рукави. Бенефіціарним власником підприємства є згаданий на початку Роман Моцний.

ТОВ «КОЛОС», у якого 3,7 тис. га землі, отримало 110 рукавів, що становить 100% від запитуваної кількості. Засновниками підприємства вказані Олександр Замковий і ТОВ «Украгроком», що входить в групу компаній родини Кузьменків – Сергій Кузьменко за президентства Петра Порошенка очолював Кіровоградську ОДА, нині він мер Олександрії.

 

Останні новини по темі
Ветерани та їх родин можуть отримати мільйон гривень на розвиток бізнесу
photo 2022 11 07 11 37 38
zem copy
Ділянку на вулиці Євгена Тельнова планують здати в оренду під торгівлю на 49 років (ФОТО)
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024