Від обмінів до “подвійних дипломів”: кропивницький виш співпрацюватиме з британським університетом

15:57, 27 Листопада, 2022

Центральноукраїнський національний технічний університее співпрацюватиме з Університетом Бедфордширу, University of Bedfordshire (місто Лутон). Співпраця відбуватиметься в рамках українсько-британського проекту #Twinning: «Побратимство»

Як повідомили у пресслужбі вишу, університети узгодилиВі вже шість напрямків спільної роботи – від англомовних курсів до міжуніверситетських обмінів та програм «подвійних дипломів».

Під час першої відеозустрічі представників університету узгодили пріоритетні напрямки співробітництва:

  • англомовні курси від британських викладачів для викладачів та студентів ЦНТУ.
  • спільна участь у наукових заходах: семінарах, вебінарах, конференціях тощо.
  • «електронна освіта»: представники ЦНТУ отримають онлайн-доступ до бібліотек, навчальних курсів Університету Бедфордширу. Це дозволить покращити освітні компоненти нашого навчального закладу.
  • матеріально-технічна допомога з боку британців. Представники Університету Бедфордширу висловили готовність надати комп’ютерну техніку, а також закупити для ЦНТУ електронні ключі спеціалізованого програмного забезпечення, яке буде використано в навчальному процесі.
  • обміни між університетами. Причому, не лише традиційні обміни для європейської освітньої спільноти обміни викладачами та студентами, а й обміни адміністративного персоналу. Британські університети загальновідомі своєю високою якістю системи управління в закладах вищої освіти, тому подібні обміни допоможуть підвищити рівень системи управління нашого навчального закладу.
  • підготовка та узгодження спільних освітніх програм й організація за цими програмами навчання за системою «подвійних дипломів».

Надалі планують підписати офіційний меморандум про наміри співпраці. Ця подія запланована на середину грудня 2022 року.

Довідково:

Навесні британська консалтингова компанія у сфері вищої освіти «Cormack Consultancy Group» запропонувала українським університетам, – офіційно, через Міністерство освіти і науки України, – безкоштовну допомогу в налагоджені партнерства з британськими університетами за програмою «Twinning».

Назва програми походить від англійського слова «twin» – «близнюк», twinning можна перекласти як «побратимство», загалом, цей термін використовується для визначення рівноправного співробітництва. Суть програми «Twinning» полягає у тому, що «Cormack» підшукує такий британський заклад освіти, який максимально подібний до відповідного українського університету, подібний за спеціальностями, напрямами та рівнями підготовки, освітніми програмами тощо. Бо ж схожим університетам простіше домовитися про співпрацю.

Учасниками програми «Twinning» вже є понад 70 закладів вищої освіти України. Центральноукраїнський національний технічний університет також подавав анкету-заявку на участь у проєкті.

Бедфордшир – церемоніальне графство у центрі Англії (порівняйте: Кіровоградська область знаходиться в центрі України). У цьому графстві працюють два університети: Університет Бедфордширу та Університет Кренфілд.

Університет Бедфордширу – це громадський дослідницький університет, де навчається понад 20 тисяч студентів з понад 100 країн світу. Сучасний УБ було створено в 2006 році шляхом об’єднання Університету Лутону та Бедфордського кампусу Університету Де Монфорту. Університет Лутону вів свою історію від Лутонської сучасної школи, заснованої в 1908 році, та Лутонського технологічного інституту, створеного в 1937 році. До складу Бедфордського кампусу Університету Де Монфорту входив, серед інших, Бедфордський педагогічний коледж, заснований ще в 1882 році.

Після об’єднання декількох навчальних закладів в 2006 році, Університет Бедфордширу має п’ять навчальних кампусів, розташованих у чотирьох містах двох графств Англії: Бедфордшир та Букінгемшир. Але основний корпус університету базується у місті Лутон, населенням трохи більше 200 тисяч (теж схоже на Кропивницький).

Структурно Університет Бедфордширу складається з чотирьох факультетів: факультет творчих мистецтв; факультет технологій та науки; факультет освіти та спорту; факультет здоров’я та соціальних наук; як окремий підрозділ при університеті функціонує бізнес-школа.

Університет Бедфордширу співпрацює із 40 закордонними науковими та освітніми установами.

Останні новини по темі
Кропивницькі волонтери оголосили збір грошей на “подарунки” спецпризначенцям
316949502 2368309220011711 2948597585594443940 n copy
vil
ВІЛ та гепатити: як зменшити свій шанс на хворобу (ПОДКАСТ)
Читайте також

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024

З кожним роком технології відіграють все більшу роль у нашому повсякденному житті, включаючи й фінансову сферу. І одним із найновіших та найзручніших розвитків в цьому напрямку ...

19:37, 24 Травня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

18:25, 24 Травня, 2024