За виправдання окупації: митрополиту Кіровоградської єпархії УПЦ (МП) оголосили підозру (ДОПОВНЕНО)

13:08, 02 Грудня, 2022

Колишньому керівнику Кіровоградської єпархії УПЦ московського патріархату Іосафу оголосили про підозру порушення рівноправності громадян залежно від їх національної належності, релігійних переконань та за іншими ознаками.

Фото: Служба безпеки України

 Як повідомляє Служба безпеки України, митрополит Іоасаф був серед близького оточення російського патріарха Кирила, виконував вказівки з Москви щодо поширення проросійських переконань на Кіровоградщині.

«У церквах громади людям роздавали ворожу пропагандистську літературу, яку друкували багатотисячними накладами в типографіях країни-агресора. У цих книгах російські “автори” ставили під сумнів українську державність і вихваляли кремлівський режим», – йдеться у матеріалах слідства.

Докази цієї діяльності митрополиту Кіровоградської єпархії були знайдені під час обшуків.

iOASAF2

За висновками незалежної експертизи, діяльність митрополита Іоасафа загрожує безпеці України. На основі цього колишньому керівнику Кіровоградської єпархії УПЦ московського патріархату оголосили підозру. Наразі триває досудове розслідування.

Нагадаємо, що керівника Кіровоградської єпархії УПЦ (МП) Іосафа звільнили наприкінці листопада і вже призначили нового архієпископа на його місце.

ДОПОВНЕНО: Самого ж Іоасафа призначили вікарієм Київської митрополії. Як інформує Кіровоградська обласна прокуратура, він розповсюджував літературу з висловлюваннями, що мають ознаки розпалювання ворожнечі та ненависті залежно від релігійних уподобань.

«У ході засідання благочинних Кіровоградської єпархії УПЦ, вікарій презентував присутнім вищезазначену друковану літературу російського видавництва та в подальшому розповсюдив по інших єпархіях», – зазначають слідчі прокуратури.

Як повідомляла «Гречка», в обласній єпархії і загалом у Іосафа провели обшуки, а згодом і в Києво-Печерській Лаврі пройшли обшуки.

 

Останні новини по темі
З російського полону повернулися шестеро військовослужбовців з Кіровоградщини (ВІДЕО)
obmin polonenumu1
6384b8c7f3086
Недорогі золоті ланцюжки як основа стильних жіночих образів
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024