Масові отруєння на 101-му мікрорайоні? У Кропивницькому офіційно прокоментували ситуацію

15:50, 07 Грудня, 2022

 У Кропивницькому в соцмережах поширюється інформація про масові отруєння у жителів 101-го мікрорайону. Вони висловлюють припущення, що начебто це стається через воду. Проте наразі за сьогодні у місті зафіксували тільки 3 звернення і то причини отруєнь поки не відомі. Голована санітарна лікарка області та Держпродспоживслужба прокоментували ситуацію.

У коментарі “Гречці” головна санітарна лікарка області Надія Оперчук повідомила, що станом на 12:00 7 грудня до Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб жодних звернень та даних про такі випадки не надходило.

В свою чергу у “Держпродспоживслужбі” прокоментували, що станом на 13:35 7 грудня надійшло три звернення від жителів 101-го мікрорайону зі скаргами на неприємний запах води, невластивий колір, появу симптомів отруєння.
Звернення зареєстрували на направили на опрацювання.

При цьому, у коментарях до допису люди говорять, що напряму воду не вживали, але мили нею посуд та чистили зуби. Тому вони припускають, що таким чином вона могла потрапити в організм та спровокувати отруєння.

Інші ж коментують, що яким чином так сталося саме на 101-му мікрорайоні, адже водомережі однакові в усьому місті, водопостачальне підприємтсво теж одне й те саме. Тому якби була причина в воді, то це б торкнулося б усього міста.

Станом на 15:40 в ОКВП “Дніпро-Кіровоград” повідомили “Гречці”, що вже є результати лабораторного аналізу води, яку відібрали на 101-му мікрорайоні.

Відтак, о 12:20 відібрали проби з 101-го мікрорайону Кропивницького за такими адресами:

  • проспект Університетський, 17/2 квартира 119;
  • проспект Університетський, 21А, магазин “Файно маркет”;
  • проспект Університетський, 23, корпус 1, аптека.

“Визначені показники якості води за фізико-хімічними показниками відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною””, – йдеться у висновку щодо аналізу.

Мікробіологічні показники за технологією проведення аналізу можна визначити через 24 години, тому їх нададуть завтра.

Проте, у “Держпродспоживслужбі” все ж нагадали, що варто дотримуватися рекомендацій щодо споживання води із мережі.

Зокрема, фахівці наголошують, що необхідно обробляти воду після поновлення централізованого водопостачання перед її споживанням.

До повного налагодження централізованого водопостачання варто дотримуйтися таких рекомендацій:

  • для пиття використовувати лише добре прокип’ячену (не менше 10 хвилин) або бутильовану воду;
  • за можливості використовуйте фасовану бутильовану воду;
  • готуйте їжу лише на перевіреній питній воді;
  • під час приготування їжі застосовуйте термообробку продукту (варіння, смаження, запікання тощо);
  • використовуйте питну воду з бюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання – колодязів, шахтних криниць, пунктів розливу питної води лише після обробки;
  • воду з відкритих водойм використовуйте тільки для господарських потреб.

Нагадаємо, наразі в країні війна ведеться не лише на полі бою, а й в інформаційному просторі. Чимало “ворожих бійців” працюють над тим, аби робити вкиди інформації для дестабілізації ситуації, як в країні, так і в окремих містах та громадах. Тому будьте пильні до інформації у соцмережах та довіряйте лише перевіреним та офіційним джерелам.

Останні новини по темі
Новгородківська громада повідомила про втрати на війні
Zagunuv pamyat geroyam
Depositphotos 145721205 S
Вперше у Світловодську: хірург-переселенець провів операцію зі встановлення штучного суглоба (ВІДЕО)
Читайте також

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024