Каламутна та без мікробів: вода у Кропивницькому безпечна – стверджують спеціалісти

11:23, 08 Грудня, 2022

У Кропивницькому та області наразі проводять всі належні заходи для очищення води у мережах. Проте фахівці рекомендують додатково прокип’ячувати воду та повідомляти водоканалу, якщо помітили, що вода з мережі забруднена.  Що ж до випадків, ймовірних отруєнь кропивничан водою, то до медзакладів ніхто так і не звертався, всі можливі перевірки води провели.

 Про це повідомила головна санітарна лікарка області Надія Оперчук сьогодні, 8 грудня, під час брифінгу.

За її словами, через ворожі обстріли зберігається складна ситуація із енергопостачанням, а відповідно і з постачанням води.

«Через тривалість відключень і стан водомережі, після поновлення водопостачання вода може мати відхилення по забарвленості та кольоровості. Тому обов’язково потрібно спускати воду з кранів після відновлення постачання та обов’язково кип’ятити її», – зауважила Надія Оперчук.

Зміну кольору фахівці пояснюють тим, що коли в мережі тривалий час немає води, то після заповнення труб можуть з’являтися домішки заліза.

У свою чергу, заступниця начальника Держпродспоживслужби області у сфері санітарного законодавства Галина Сабадаш повідомила, що спеціалісти цієї служби провели всі необхідні дослідження води і виявили лише органулептичні порушення – забарвлення та кольровість.

«Проте ці відхилення не можуть впливати на стан здоров’я людей чи викликати отруєння», – уточнила фахівчиня.

За її словами, вірусологічні та мікробіологічні показники води в нормі.

Щодо випадків ймовірних отруєнь у жителів 101-го мікрорайону, то вона розповіла, що наразі проводять всі належні заходи для з’ясування причин погіршення самопочуття людей.

Зокрема, у зв’язку зі скаргами жителів вище згаданого мікрорайону на якість води, з чим вони й пов’язують свій стан здоров’я, зараз з’ясовують, чи такий її стан через тривалість відключення, чи можливо, проводилися якісь аварійні відключення та роботи саме в мережі окремих будинків. Проте показники якості води все ж у межах норми.

До всього, Надія Оперчук наголосила, що жодного звернення до медзакладів від жителів 101-го мікрорайону не було.

Крім того, фахівці вчергове наголосили, що перед подачею води в мережу її очищують належгим чином від ймовірних вірусів чи мікроорганізмів, які можуть викликати отруєння. Однак, все ж зауважили, що від ймовірних домішок заліза, які можуть виникати при тривалих відключеннях води, побутові фільтри не є дієвими, тому воду додатково обов’язково необхідно кип’ятити.

Нагадаємо, що у Кропивницькому в соцмережах поширювалася інформація про начебто масові отруєння у жителів 101-го мікрорайону з припущеннями, що нібито це стається через воду.

 Зазначимо, якщо маєте скарги на якість води, про це можна повідомити у  Telegram-каналі  ОКВП “Дніпро-Кіровоград” за цим посиланням.

Останні новини по темі
Товару на два мільйони: у Кропивницькому викрили двох наркозбувачів (ФОТО)
5 copy copy
Depositphotos 265539858 S
“Моя плюшева броня”: у Кропивницькому відбудеться фотовиставка про дітей-переселенців
Читайте також

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024

З кожним роком технології відіграють все більшу роль у нашому повсякденному житті, включаючи й фінансову сферу. І одним із найновіших та найзручніших розвитків в цьому напрямку ...

19:37, 24 Травня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

18:25, 24 Травня, 2024