В Кіровограді визначили найякісніші маршрути

16:03, 28 Квітня, 2012

Кіровоградська обласна молодіжна громадська організація «Південна Ліга» завершує реалізацію проекту «Громадські перевезення в Кіровограді: нова ціна – нова якість».

На сучасному етапі проблеми громадського транспорту є одними з головних у великих містах України. Кіровоград теж не є винятком. Безперечно значна частина проблем цієї галузі пов’язані з фінансовим станом перевізників, котрі не завжди можуть забезпечити гідні умови для пасажирів. Однак, вищезазначений проект спрямований на вирішення питань, які можна вирішити без додаткових витрат. Адже, коли мова йде про загальний рівень якості перевезень, частіше можна почути претензії щодо нетактовного відношення водіїв, брудних салонів чи гучного звучання шансону. Ці та багато інших зауважень можна виправити одними лише організаційними заходами. 

КОМГО «Південна ліга» вирішила спробувати вивчити якість пасажирських перевезень і підійшли до цього з наукової точки зору, створивши методику об’єктивної оцінки якості пасажирських перевезень на прикладі маршрутів, що обслуговують мікрорайони Кущівки та Катранівки. За основу своєї методики оцінки якості пасажирських перевезень вирішили застосувати популярну західну методику вимірювання рівня якості послуг СЕРКВАЛ (SERVQUAL) – акронім, від англ. service — послуга, обслуговування, сервіс та quality — якість. Дана методика була розроблена як загальна методика виміру якості послуг, яку можна адаптувати до різних сфер послуг. Суть методики полягає у вимірі очікувань споживачів відносно якості обслуговування и сприйняття споживачами якості фактично наданих послуг.

 

 

 

«За час реалізації нашого проекту ми провели декілька етапів анкетування, які допомогли виявити очікування пасажирів та зафіксувати загальну ситуацію з пасажирськими перевезеннями на території мікрорайонів Кущівка та Катранівка . Після цього ми запитали у громадян їхню оцінку для кожного з маршрутів, що працюють на цій території. На основі співставлення очікувань та оцінок городян, що постійно користуються громадським транспортом, визначено переможців конкурсу «Нова ціна – нова якість», які отримають відповідні наліпки у салонах своїх маршруток. Переможцем конкурсу визначено маршрут №8, на другому місці опинився маршрут №5, третє місце у конкурсі посів маршрут №103.» – розповідає Віталій Фросіняк, керівник проекту «Громадські перевезення в Кіровограді: нова ціна – нова якість», що реалізовувався за підтримки Кіровоградської обласної організації ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» в межах Програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 

Результати опитування продемонстрували, що майже за всіма показниками реальний стан громадських перевезень не дотягує до очікувань пасажирів. Особливо прикро вразило те, що серед найгірших показників якості ті, які практично не залежать від вартості проїзду, та інших економічних факторів, на які так полюбляють скаржитися наші перевізники. Це, перш за все, показники «ввічливості спілкування водія»   -3,49 (коефіцієнт визначався шляхом віднімання оцінки очікування від оцінки сприйняття, кожна з яких визначалася за п’ятибальною школою) та «толерантного ставлення до пасажирів» -3,44. Також вкрай низькі показники задоволеності пасажирів були виявлені по таким критеріям як: «графік руху автобусів» -2,83, «зовнішній вигляд водія» – 2,47, «інтервал руху в вечірній час» – 2,34 та «дотримання водіями ПДР» – 2,17. Необхідно також відзначити, що єдиний критерій, щодо якого наявні результати вищі за очікування пасажирів, це «наявність інформаційних матеріалів в салоні автобусу» + 0,14.

Результати дослідження якості пасажирських перевезень  будуть надані перевізникам маршрутів, що забезпечують транспортне обслуговування мікрорайонів Кущівка та Катранівка. Головною метою проведення конкурсу було стимулювання здійснення роботи щодо поліпшення транспортного обслуговування населення.

Завдяки тому, що КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» підтримала проект КОМГО «Південна ліга» отримала можливість на практиці втілити сучасні технології вимірювання якості послуг задля покращення якості пасажирських перевезень у м. Кіровограді. Звичайно, аналіз результатів проекту буде зроблено пізніше, але вже зараз можна з впевненістю сказати, що розроблений інструмент працює і може стати в нагоді всім бажаючим визначити реальний стан такої складної галузі, як міський громадський транспорт.

Останні новини по темі
Степова краса по-кіровоградському(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Степова краса по-кіровоградському(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Повний розклад квітневих меморіальних заходів в Холодному Яру(ФОТО,ВІДЕО)
Повний розклад квітневих меморіальних заходів в Холодному Яру(ФОТО,ВІДЕО)
Читайте також

Легендарні 3-й полк спецпризначення імені князя Святослава Хороброго та 8-й полк СпП імені князя Ізяслава Мстиславича оголосили про набір....

15:30, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 4 березня, на перехресті Євгена Тельнова і Віктора Френчка сталася ДТП. В результаті автопригоди постраждала пасажирка. ...

15:10, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому жителі будинку по вулиці Кавказькій вже другий тиждень залишаються без води. Водночас цієї вулиці немає у переліку виїздів ремонтної бригади.  «Гречка» з’я...

14:35, 4 Березня, 2024