Відстежити якість повітря онлайн: Кіровоградщина долучилася до міжнародного екопроєкту

14:33, 15 Грудня, 2022

Кіровоградська ОВА офіційно долучилася до втілення міжнародного проєкту «Чисте повітря для України». В рамках програми в області встановлять ще три станції моніторингу якості повітря, дані з яких можна буде відстежити онлайн.

Відповідний меморандум про співпрацю підписали перший заступник начальника ОВА Павло Конопко та голова ГО «Фрі Ардуіно» Олексій Трелевський, інформує пресслужба ОВА.

Меморандум передбачає консолідацію зусиль сторін, спрямованих на захист навколишнього природного середовища від забруднення та дотримання права людини на чисте та безпечне довкілля.

«Кіровоградщина є урановою столицею України, тому радіаційний контроль повітря є для нас першим пріоритетом. Моніторинг і контроль за станом повітря в області набуває наукового значення, систематизації даних по періодах і локаціях та сприятиме своєчасності і повноті прийняття управлінських рішень. На території області працюють 5 станцій моніторингу якості повітря, а за сприяння ГО «Фрі Ардуіно» будуть встановлені ще три», – зазначив Павло Конопко.

ede650eb 7f46 4b3d be3b e683f769537d

Одна станція буде розташована на території Первозванівки, де знаходиться Інгульська уранова шахта.

Таким чином відбуватиметься постійний моніторинг та порівнювання якості повітря у різних громадах області.

Стежити за якістю повітря та радіаційним фоном усі охочі можуть онлайн за цим посиланням.

Довідково: ГО «Фрі Ардуіно» впроваджує Українську мережу громадського моніторингу якості повітря та радіації «EcoCity» в рамках проєкту «Чисте повітря для України».

Останні новини по темі
Студенти Кропивницького вишу збирають кошти та матеріали для окопних свічок
maxresdefault copy
Головний тренер «Олександрії» Юрій Гура залишив команду
Читайте також

Під час оголошеної повітряної тривоги сьогодні, 25 лютого, у Кропивницькому районі було чутно вибухи. Згідно із попередньою інформацією без постраждалих. ...

20:57, 25 Лютого, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила що загинув земляк, захисник Володимир Орел 1973 року народження....

17:31, 25 Лютого, 2024

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України створили електронну петицію про присвоєння військовослужбовцю Сергію Завірюсі звання Героя України посмертно. Пети...

16:56, 25 Лютого, 2024