Як працюють медзаклади Кіровоградщини в умовах надзвичайної ситуації

12:04, 20 Грудня, 2022

 Медзаклади Кіровоградщини працюють в умовах надзвичайної ситуації. Наразі всі заклади мають генератори, проте поділені за дворівневою системою. Планові операції та госпіталізації обмежені на період зими.

 

 

Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОВА Олег Рибальченко сьогодні, 20 грудня, під час пресбрифінгу.

За словами посадовця, в області наразі діють 92 медзаклади, всі вони для функціонування повинні мати чотири складові: електро-, тепло-, водопостачання та наявність зв’язку.

Відтак, всі заклади поділили за дворівневою системою. До першого рівня віднесли всі заклади, які на постійній основі забезпечені тільки генераторами – це центри первинної медико-санітарної допомоги та лікарні, що не проводять хірургічні операції. До другого рівня відносяться всі багатопрофільні лікарні, які забезпечені електро-, тепло-, газо-, водопостачанням та по можливості зв’язком.

В разі надзвичайних ситуацій електропостачання забезпечуватиметься генераторами, які вже є в усіх медзакладах. Також для роботи генераторів обов’язково передбачено запас пального орієнтовно на 7 днів.

Для водопостачання у всіх медзакладів є власні свердловини, у деяких вони були законсервовані, але наразі їх розконсервували.

Для приготування їжі в лікарнях вже розгорнули польові кухні, а також подекуди використовуються буржуйки, адже в більшості закладів готували їжу на електроплитах.

Зв’язок у деяких медичних установах вже забезпечується завдяки старлінкам, яких наразі 17, надалі планують таке обладнання ще закупляти.

Проте очільник профільного департаменту наголосив, що в усіх закладах на період зими обмежили планові госпіталізації та планові операції. В приоритеті невідкладна ургентна допомога.

Всі ж необхідні потужності при пріоритетно направлятимуть на відділення інтенсивної терапії, реанімаційні, операційні та неонатологічні відділення.

Ліків у медзакладах для невідкладної допомоги передбачено орієнтовно на місяць наперед.

“Та все ж звертаюся до жителів нашої області, щоб постійно мали найнеобхідніші ліки у власних аптечках, особливо ті, хто на постійній основі повинен приймати певні ліки”, – зауважив посадовець.

При цьому акцентував, що алгоритми забезпечення медзакладів ліками в умовах надзвичайних ситуацій вже напрацьовані.

 

Останні новини по темі
Як на Кіровоградщині викликати “швидку” у випадку блекауту: список контактів
bruder 02536 008 1280x800
Bak
У «Кіровоградгазі» змінився очільник – що відомо про новопризначеного керівника
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 19 травня, вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

16:28, 19 Травня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 20 по 26 травня....

16:15, 19 Травня, 2024

На Кіровоградщині міський палац культури Світловодської міськради 13 травня уклав угоду з ФОПом Сергієм Ігнатенком на облаштування алеї пам’яті загиблих військових вартістю 279,...

13:46, 19 Травня, 2024