“Дніпро-Кіровоград” відремонтує ЗІЛ за 680 тисяч: чому не купуватимуть новий
“Дніпро-Кіровоград” планує модернізувати автопарк. Кропивницькі активісти задалися питанням, чому за ту суму, яку витратять на ремонт, не можна придбати нові вантажівки. Очільник підприємства пояснив ситуацію.
Як повідомив у своєму Telegram-каналі активіст Андрій Лаврусь, посилаючись на ситсему закіпвель ProZorro”, “Дніпро-Кіровоград” замовив послуги з ремонту і технічного обслуговування автомобіля ЗІЛ-130 1976 року випуску на 680000 тисяч гривень.
На його думку, враховуючи перелік робіт, то капітально ремонтуватимуть “старий металолом” із становленням кунга та обігрівача в ньому.
“Виникає питання. За такі гроші можна придбати ЗІЛ б/в в хорошому стані. Але я схиляюсь до думки, ніж ремонтувати старий метал краще заплатити більше і купити сучасний новий автомобіль”, – написав пан Андрій.
У коментарі “Гречці” виконуючий обов’язків генерального директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Олександр Пісний повідомив, що стан автопарку підприємства вкрай незадовільний, в аварійному та майже не робочому стані.
Оновлення шляхом придбання нового транспорту для аварійних бригад коштує надзвичайно дорого від 2 до 5 мільйонів гривень за одну одиницю і подібні аварійно – ремонтні машини часто не мають характеристик, які б дозволяли їм повноцінно працювати в наших умовах, то ми взяли на себе відповідальність і вирішили піти іншим шляхом – модернізувати той транспорт, який ми маємо”, – пояснив очільник підприємства.
Зокрема, за його словами, якщо говорити пр ЗІЛ, який згадав у дописі Андрій Лаврусь, то на його базі планують встановити іноземний двигун та трансмісію від «Рено», з прогнозованою розтратою палива не більше 14 літрів на 100 кілометрів.
Замість бортового кузова встановлять комфортабельний кунг для аварійної бригади із двома типами опалення.
“Це надзвичайно важливо, бо людям доводиться працювати у дуже складних погодніх умовах. Передбачена лебідка, яка дозволить бригаді піднімати і опускати засувки. Та ще низку опцій, які вкрай потрібні аварійній бригаді водогону з врахуванням умов місцевості, де нам доводиться працювати”, – підкреслив пан Олександр.
При цьому очільник “Дніпро-Кіровоград” акцентував, що фактично від старого ЗІЛа залишиться лише назва – це буде фактично абсолютно нова машина.