Покарати чи нагородити: начальниці управління освіти Кропивницького присвятили одразу дві петиції

16:04, 26 Січня, 2023

 

На сайті електронних петицій з’ялилось одразу дві петиції присвячені начальниці управління освіти Ларисі Костенко. В одній просять її відсторонити, а в іншій заступаються – і кажуть, вона варта відзнаки.

 

19 січня 2023 громадська організація “Кіровоградське обласне об’єднання батьків дітей з особливими потребами і інвалідів” зареєструвало петицію, аби висловити посадовиці недовіру.

“Начальник управління освіти Кропивницької міської ради Костенко Лариса Давидівна є незмінним керівником освіти міста вже 20 років поспіль. Це чотири президентських терміни. Така «монархія» призвела до ряду зловживань, корупційної складової, перевищення службових повноважень.

По-перше, це ігнорування думки громади, колективів щодо ряду реформ в освіті міста, призначення керівників на власний розсуд. Так, на посади керівників закладів освіти призначаються люди, які не мають досвіду адміністративної роботи і, як наслідок, колективи дитячих садочків, шкіл, училищ потерпають від некомпетентного керівництва таких директорів”, – йдетьчя в петиції.

Автори вважають, що серед освітянської галузі міста процвітає непотизм.

“Законом України «Про освіту» директор закладу освіти наділений правом самостійно призначати та звільняти працівників свого закладу. Натомість, у нашому місті норма Закону не діє, бо керівниця управління погоджує такі призначення (дозволяє/ні), або надає свою кандидатуру”, – стверджують у петиції.

Також мають зауваження до облаштування укриттяів у школах та інклюзії: закриття спеціальних класів та звільнення асистенів вчителів.

Також авторів хвилює відсутність фінансової автономії шкіл і те, що школи продовжують очолювати керівники, які були в проросійській партії ОПЗЖ.

25 січня 2023 року Дмитро Матущенко зареєстрував петицію аби висловити Ларисі Костенко подяку. У тексті він пише, що він переселенець, який вже пів року живе у місті.

“Сьогодні ми мешканці соціальних гуртожитків, які відкрито у Вашому місті. Як ми знаємо, відкриття і функціонування цих гуртожитків є виключною заслугою Костенко Л.Д.” – вважає автор.

Задоволений переселенець і якістю освіти у місті.

“Дивно читати соціальні мережі, в яких шириться критика на керівництво освітою, а саме на Ларису Давидівну. Тому, що поганий керівник ніколи не зможе згрупувати таку кількість працівників навколо себе, які будуть працювати цілодобово, при любих умовах”, – йдеться у петиції.

Завершуєжться петиція одою на захист чиновниці від скарг містян.

“Хочеться сказати Вам, мешканці Кропивницького, схаменіться, не забувайте, що сьогодні в нашій країні ВІЙНА, яка руйнує домівки, забирає життя, робить дітей сиротами а їх батьків безхатьками.
Владо міста Кропивницького, не ігноруйте нашої петиції, зверніть увагу на Вашу колегу, Костенко Ларису Давидівну. Чиновників без недоліків не буває, бо не помиляються лише ті, хто нічого не робить. Всі живі люди.
Не допустіть цих ганебних висловлювань на її адресу, та оцініть належно її роботу.
Дуже сподіваємось, що всі колеги Лариси Давидівни, вся педагогічна спільнота Кропивницького, встане і розповість купці незадоволених людей, які сидять з ранку до ночі з комп’ютером і пише в соціальні мережі ту гидоту, хто такі педагоги Кропивницького, які вони, і що вони роблять для наближення ПЕРЕМОГИ!!!!!”

Якщо петиції наберуть по 450 підписів їх повинна буде розглянути міська рада.

Нагадаємо, така радянська практика на Кіровотградщині не нова. Так у 2012 році тодішній голова Кіровоградської Ода від “Партії регіонів” Сергій Ларін заявляв, що у разі, якщо представники його партії від області не виграють вибори у парламет, він піде з посади. Коли “регніонали” програли на частині округів, почали тиражувати звернення трудових колективів з проханням до Ларіна залишитись. А у 2014 році, коли люди виходили на Євромайдан, у деяких ЗМІ з’явилися «листи щастя» з осудом протестів

 

Останні новини по темі
На щиті: громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів (ФОТО)
geroii
dtp nich
Смертельтна ДТП: водій, який збив жінку, сяде до в’язниці
Читайте також

У Знам’янській та Олександрівській громадах Кіровоградщини повідомили про загибель земляків у боротьбі з російськими окупантами....

18:33, 23 Червня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 24 по 30 червня 2024 року....

17:37, 23 Червня, 2024

Матері полеглого захисника Владислава Берези передали орден «За мужність» ІІІ ступеня, присвоєний йому посмертно....

16:22, 23 Червня, 2024