Як не втратити статус Pesel Ukr: Польща змінила правила перетину кордону

13:07, 29 Січня, 2023

Громадяни України, які повертаються до Польщі, мають повідомити про право на тимчасовий захист, щоб не втратити статус Pesel Ukr.

Як повідомила Держприкордонслужба, така інформація надійшла від їхніх польських колег. Йдеться про зміну проходження паспортного контролю для громадян, які мають статус Pesel Ukr і виїжджають з Польщі на менше ніж 30 днів.

Щоб не втратити статус  слід попередити співробітника Прикордонної варти на паспортному контролі про намір в’їхати із використанням права на тимчасовий захист у Польщі. При цьому кожного разу потрібно показувати електронний документ diia.pl – навіть якщо громадянин їде у Польщу на роботу чи з іншою метою, але користуватиметься захистом у країні.

«В’їзд на територію Польщі без повідомлення про ці обставини або без пред’явлення документу diia.pl, може призвести до того, що дані людини не включать до реєстрів, на основі яких надається статус PESEL UKR», – пояснили прикордонники.

Раніше «Гречка» пояснювала, як українцям убезпечити себе при перетині кордону.

Останні новини по темі
Захисника зі Знам’янки посмертно нагородили орденом «За мужність»
Budyuk
Krytu
Пам’ятаємо про Крути: історик розповів про учасників бою з Кіровоградщини (ФОТО)
Читайте також

Аджамська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель захисника Євгена Куропятника.

16:46, 18 Травня, 2024

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024