На Кіровоградщині на підприємстві екснардепа провели обшуки: що шукали

12:48, 22 Лютого, 2023
63f48191b808f181438790

 На Кіровоградщині Бюро економічної безпеки провело обшуки в адмінбудівлях та офісах сільськогосподарського товариства, яке належить екснардепу.

Як повідомили на сайті відомства, обшуки проводили, оскільки детективи з’ясували, що у підприємства є схема, за якою вдалося ухилитися від сплати 42,4 мільйонів гривень податків.

При цьому у БЕБ зазначили, що сільськогосподарське товариство належить народному депутату VII скликання, власнику низки відомих торгових марок молочної продукції.

У ЗМІ одразу поширили, що мова йде про підприємства, які належать Андрію Табалову.

Обшуки провели за чотирма адресами в адміністративних та офісних будівлях підприємства, в тому числі на Кіровоградщині. У результаті вилучили фінансово-господарські документи, які за версією Бюро, використовувалися, при вчиненні кримінального правопорушення. Також вилучили готівку в сумі понад 7,8 млільйонів гривень.

Детективи БЕБ стверджують, що посадовці підприємства, протягом 2021 року завищили податковий кредит в деклараціях з податку на додану вартість. Це сільськогосподарське товариство, нібито документально оформлювало фінансово-господарські операції із закупівлі зерна в інших підприємств з ознаками «фіктивності».

За версією БЕБ, використання такої схеми призвело до того, що до Державного бюджету України недоплатили 42,4 мільйона гривень.

Досудове розслідування у кримінальному проваджені проводять за фактами умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, що кваліфікується за ч. 3 ст. 212 КК України.

У коментарі “Гречці” Андрій Табалов повідомив, що  стаття, яка вчора вийшла на сайті БЕБ і була розтиражована у ЗМІ, містить недостовірну інформацію, оскільки дане кримінальне провадження не стосується ні його самого, ні членів його родини, ні ПрАТ “Юрія”. За його словами,  воно взагалі було розпочато по факту зловживань посадових осіб податкової служби.

“Справа у тому, що ПрАТ Юрія мала господарські відносини з сільськогосподарськими підприємствами, які, на думку слідства, мають ознаки фіктивності. Але виникає питання, чому у 2021 році держава, коли реєструвала податковий кредит по господарських операціях ПрАТ “Юрія” з цими підприємствами, ознак фіктивності в них не вбачала? Знову ж питання до податківців…До самих сільськогосподарських підприємств ніякого стосунку не маю”, – прокоментував Андрій Табалов

Щодо коштів, які були вилучені під час обшуків, Андрій Табалов говорить, що вони взагалі належать приватним особам. До того ж вилучені були поза ухвалою суду. Всі документи, які доводять легальність їх походження були одразу пред’явлені слідчим.

“Але, на жаль, слідчі не зважали на ці обставини та діяли зухвало, порушуючи всі норми права. На даний час дії слідчих оскаржуються у суді”, – наголосив пан Андрій.

 

 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Останні новини по темі

Вилучили товару на 20 мільйонів: на Кіровоградщині викрили підпільне виробництво алкоголю (ФОТО)

6 copy copy copy copy
Sud pravo vurok

Суд зняв арешт з пам’ятки архітектури у середмісті Кропивницького

Читайте також

Новгородківська на Новомиргородська громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків, ...

18:11, 10 Грудня, 2023

Качана каша входить до традиційних українських страв, які наші предки могли дозволити собі лише ...

16:28, 10 Грудня, 2023

Найдовша в Європі залізнична вузькоколійка проведе зимовий ретро-тур маршрутом Гайворон-Бершадь ...

13:08, 10 Грудня, 2023