Благодійна допомога? У кропивницькому дитсадку обрізали дерева під двометрові пеньки (ФОТО)

15:33, 23 Лютого, 2023

На території кропивницького дитсадка провели обрізку дерев, результати якої обурили місцевих жителів та екоактивістів. Обрізку робив волонтер, який нібито співпрацює з управлінням освіти. Керівниця управління освіти міськради Лариса Костенко зазначила, що обрізку дерев проводили згідно запиту завідувачки дитсадку задля забезпечення життя та здоров’я вихованців.

 

Фото: Озеленення Кропивницький 

Мова йде про дитсадок №54, розташований по вулиці Олега Ольжича. Обрізку провели три тижні тому, йдеться у дописі на Facebook-сторінці спільноти “Озеленення Кропивницький”.

Як стверджують екоактивісти міста, обрізку провели некваліфіковано,без врахування розроблених міськрадою правил обрізки зелених насаджень.

Завідувачка дитсадка Анастасія Бровко розповіла “Гречці”, що роботи на території садочку виконувалися за розпорядженням управління освіти і людей для виконання обрізки теж направляло управління. Адміністрацію закладу лише попередили коли це це відбудеться.

“Особисто я, як керівниця, не заключала з виконавцем робіт ніяких договорів. Всі дозволи, договори та документи про обрізку дерев знаходяться в управлінні освіти. А документи нам надають уже після того, як виконають заплановані роботи”, – говорить керівниця дитсадка.

1 copy copy copy copy

Фото: Озеленення Кропивницький

Спиляні дерева, за її словами, одразу після завершення обрізки виконавець робіт вивіз дерева з території садочку. У дописі спільноти “Озеленення Кропивницький” екоактивісти написали, що роботи виконував переселенець з Краматорська Віктор Романов.

У коментарі “Гречці” чоловік підтвердив, що роботу дійсно виконував він. А також стверджує, що співпрацює з міським управлінням освіти. Говорить, що при виконанні роботи керувався загальноукраїнськими нормами, а не міськими, на які вказали екоактивісти.

Чоловік зауважив, що він волонтер. У квітні 2022 року він з родиною евакуювася до Кропивницького, а вже з 1 січня 2023 року офіційно зареєструвався в податковій службі як волонтер Громадської спілки Асоціації Гуманітрний центр “Все буде добре”.

Пан Віктор зазначив, що співпрацює з громадськими організаціями та займається доставкою гуманітарної допомоги. Також на волонтерських засадах за домовленістю з міським управлінням освіти проводить обрізку дерев власною технікою за власний кошт.

2 copy copy

Фото: Озеленення Кропивницький

Чоловік говорить, що всі спиляні дерева на території дитсадка №54 там і залишилися.
На інформацію екоактивістів про те, що він займається і торгівлею дерев, стверджує що по приватних замовленнях він також спилює дерева і такі тоді може продавати згідно запитів. Проте зауважує, що дерева, випиляні на території дитсадках – там і залишає.

333013064 564781145619008 4094774616477261855 n 1

Фото: Озеленення Кропивницький

Також чоловік проводив обрізку в дитсадку №23 та стверджує, що там дерева взагалі були аварійними, сухі гілки були небезпечними. У цьому підряді зафіксували порушення умов договору, а саме, що не вклався по термінах. Це сталося, за його словами, бо під час тривог він не працює.

Чоловік стверджує, що роботи виконані згідно договору, і не порушують його вимог.
У відповідь на запит редакції “Гречки”, начальниця управління освіти міськради відповіла про те, що в січні 2023 року на території садочку впало дерево на дитячий павільйон та пошкодило дах. До цього сухі гілки падали на подвір’я, де знаходились діти.

За зверненням завідувачки дитсадка, управління освіти міськради уклало договір про надання благодійної допомоги з видалення аварійних дерев, обрізування сухостою та вивезення його з території закладів дошкільної освіти Кропивницького із волонтером Віктором Романовим. Так, він обрізав інші дерева на території садочків № 54, 23 та 19

“Жодного дерева на території закладів освіти без дозволу відділу екології та контролю за використанням і охороною земель міської ради видалено не було. Обрізка сухого гілля зелених насаджень виконувалася виключно задля забезпечення життя і здоров’я вихованців закладу, альтернативи їй не було”, – зазначила начальниця управління освіти Лариса Костенко.

Начальник Інспекції з благоустрою Кропивницької міськради Олександр Брюховецький уточнив, що протокол складено на виконавця робіт, йому загрожує від 340 до 1360 гривень. Вчора, 22 лютого, протокол склали на завідуючу дитсадка №54, з неї може бути стягнено штраф від 850 до 1700 гривень.

Останні новини по темі
7,6 мільярдів за рік: Кіровоградщина лідирує по закупівлях на утримання і ремонти доріг
dorogu
ZNO
Які тести здаватимуть абітурієнти у 2023 році
Читайте також

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому з понеділка, 27 травня, на автобусному маршруті №103 курсуватимуть чотири додаткові рейси....

10:38, 25 Травня, 2024

Інклюзивність, доступність і безбар’єрність – це не просто “трендові слова”, а важливі принципи, які є необхідними та базовими при проєктування будь-якого середовища, зокр...

09:52, 25 Травня, 2024