Долинська міськрада без тендерів закупила генераторів на 1,2 мільйона

13:58, 01 Березня, 2023
generator

У місті Долинська, що на Кіровоградщині, міськрада та підпорядковане їй управління придбали без тендерів генераторів на понад 1,2 мільйона гривень, при цьому не зазначили специфікацію і не оприлюднили угоди.

Фото умовне

Зокрема, Долинська міська рада 9 лютого відзвітувала в системі Prozorro про купівлю дизельного генератора потужністю 8,1 кВт за ціною 160 тисяч гривень. Строк поставки вказано до 31 грудня 2023 року, пишуть “Наші гроші”.

Яку саме модель генератора придбали невідомо, адже станом на 26 лютого угоду не опублікували. Проте дизельні генератори аналогічною потужністю можна знайти на майданчику Рrom за 110 тисяч гривень чи на Bigl.ua за 116 тисяч гривень.

Також 6 лютого мерія оприлюднила звіт про укладену угоду щодо купівлі бензинового генератора потужністю 5,5 кВт вартістю 90 тисяч гривень.

Аналогічно з попередньою закупівлею строк поставки вказаний до кінця року. Специфікацію та назву марки генератора наразі не вказано. Водночас на маркетплейсах бензинові генератори заявленою потужністю продаються по 35 тисяч гривень, 37 тисяч гривень чи 60 тисяч гривень.

В обох випадках постачальником є ФОП Анатолій Михайлович Платон з Долинської. Він є давнім підрядником Долинської міськради та підпорядкованих їй управлінь і комунальних підприємств. Освоїв з 2019 року від них підрядів на 2,2 мільйона гривень.

За інформацією з порталу Судова влада та Державного реєстру судових рішень, особа з таким же прізвищем та ініціалами була засуджена вироком Знам’янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 5 липня 2016 року за хуліганство.

Події мали місце у жовтні 2014 року, коли група чоловіків закидала камінням машину в якій біля села Казарня Кіровоградської області їхали кандидати в нардепи Мустафа Найєм, Світлана Заліщук та Сергій Лещенко. На Кіровоградщині вони агітували за кандидата в нардепи по 102-му округу Андрія Лавруся, на противагу кандидату Олесю Довгому, якого активісти звинувачували у підкупі виборців.

По цій справі чоловік отримав рік умовно, адже уклав угоду про визнання винуватості, вибачився перед потерпілими і відшкодував збитки. Згодом суд його звільнив від відбування покарання, адже протягом іспитового строку він не вчинив інших злочинів та виправився.

У матеріалах справи вказано, що засуджений є уродженцем села Нова Кабуска Новоаненського району Молдови. У тендерній документації ФОПа Анатолія Платона, яку він подавав на інші закупівлі, є копія довідки про реєстрацію місця проживання, де зазначено, що він з Нової Кабуски.

Окрім генераторів для Долинської мерії ФОП Платон також отримав вісім угод про постачання генераторних установок з іскровим запалюванням від управління освіти, молоді та спорту Долинської міської ради на суму 950 тисяч гривень. Угоди наразі не оприлюднені, в системі Prozorro вказано, що строк їх дії з 13 по 31 грудня 2022 року, тобто генератори мали постаставити наприкінці минулого року. Із восьми угод п’ять генераторів мали коштувати 150 тисяч гривень, один – 140 тисяч гривень, та ще два по 30 тисяч гривень.

Нагадаємо,  в останні кілька місяців комунальні та державні установи у Кіровоградській області, як і по всій країні, дбаючи про енергонезалежність почали купувати генератори. Щоправда не завжди за вигідними цінами ігноруючи можливість провести відкриті торги. “Гречка” пояснювала як відкриті торги можуть врятувати від переплат

Останні новини по темі

Портрет за донат: у Кропивницькому на вуличній фотосесії зібрали 12 тисяч для ЗСУ (ФОТО)

332998597 3432956200313647 1444611198587597946 n

У Кропивницькому затвердили розмір виплат для родин загиблих бійців

Читайте також

Найдовша в Європі залізнична вузькоколійка проведе зимовий ретро-тур маршрутом Гайворон-Бершадь ...

13:08, 10 Грудня, 2023

У Новоандріївці, що в Кропивницькому районі, виставили на приватизаційний аукціон будівлю ветклініки ...

12:53, 10 Грудня, 2023

Для жителів України і зокрема Кіровоградщини «Укрпошта» спільно з ЮНІСЕФ запустили новорічний ...

11:27, 10 Грудня, 2023