Цифрова підтримка хімічних досліджень: у кропивницькому виші осучаснили хімічну лабораторію (ФОТО)

17:12, 21 Березня, 2023

У Центральноукраїнському державному університеті імені Володимира Винниченка оновили хімічну лабораторію на кафедрі природничих наук та методик їхнього навчання. Які можливості це дасть, дізнавалась “Гречка”.

 

Презентація оновленої лабораторії відбулась сьогодні, 21 березня.

Як повідомила докторка педагогічних наук, професорка та завідувачка кафедри природничих наук та методик їхнього навчання Ірина Сальник, приміщення хімічних лабораторій відремонтували та замінили меблі за кошти університету. Від МОН в рамках програми оснащення лабораторій та відкриття спеціальностей в напрямку природничих наук отримали цифровий комплекс, за допомогою якого можна поєднувати реальні лабораторні досліди з хімії з цифровими технологіями та обробляти дані вже на гаджетах.

За її словами хтось один зі студентів може проводити, власне, сам дослід, а інші бачитимуть електронні показники вже на своїх гаджетах.

“Ми розширюємо можливості проведення та обробки результатів досліджень. До цього хімічні дослідження проводилися більш традиційно з детальними підрахунками та обчисленнями вручну за допомогою портативного обладнання. Наразі за допомогою цифрової системи та відповідних датчиків до неї можна отримати результати одразу на цифровий планшет, без додаткових підрахунків, і ми одразу зі студентами проходимо до аналізу та висновків щодо результатів. Таким чином, це технологія поєднання звичайного експерименту з віртуальною обробкою даних”, – уточнила науковиця.

Подібне обладнання отримала і фізична лабораторія університету.

Як повідомила в коментарі “Гречці” Ірина Сальник, головним в ньому є дисплей LabQuest, який має три портативні входи, до яких можна приєднати три датчики: рН-метр (прилад для вимірювання кислотності, лужності середовища або розчина), датчик термопари (який визначає температуру) та окисновідновні реакції та ще безліч додаткових датчиків, які можна застосовувати відповідно до експериментів.

Для маркування Прямокутник

“Коли замовляли цю цифрову лабораторію, то підбирали датчики для різних досліджень хімічного напрямку. Проводячи експерименти, на головний екран монітора висвітятся дані. Студенти можуть проводити і традиційним методом, але цифровим методом дані будуть точнішими. В цьому комплекті добре ще й те, йде розробка методичних матеріалів. Наприклад, ця фірма «Бі-Про» може запропонувати якісь ще додаткові методичні рекомендації. На кшталт, це визначення вітаміну С, замерзання води. Така цифровізація значно покращує практичні знання студентів”, – уточнила завідувачка лабораторії кафедри природничих наук Діана Чередник.

Також, за словами викладачів кафедри, з початком навчального року буде введена освітня програма «Товарознавство в митній справі» і відповідно для неї буде створено окрему лабораторію на кафедрі природничих наук та методик їхнього навчання.

Як зазначили викладачі під час презентації, на базі лабораторії будуть проводити практичні заняття, наукові дослідження та експерименти як студенти факультету, так і студенти Ліцею “Науковий” при ЦДУ імені Винниченка.

“Ліцеїсти також матимуть змогу проводити дослідження. Ми чекали цього моменту, але навіть трохи зневірилися з початком повномасштабної війни. Дуже вдячні керівництву вишу за оновлення та ремонт приміщення лабораторії, в якій застосовуються інноваційні технології та комп’ютерні технології. Адже природнича наука – це практика: реактиви в руках, зважування, з’єднання, спостереження за реакцією, яку можливо відтворити в світі інноваційних технологій. Хіміки – це люди, які стоять на передовій наукових відкриттів та мають знати, як правильно та безпечно провезти дослідження та зробити відкриття. Тепер можна готуватися більш якісно до вибору професії та участі в обласних та всеукраїнських олімпіадах, адже там обов’язковою складовою є реальний експеримент, чого неможливо зробити без практичного досвіду”, – зазначила директорка ліцею Наталія Чередніченко.

Для маркування Прямокутник 1 copy copy

Для маркування Прямокутник 2 copy

aaa

qq

qw

r

Останні новини по темі
Ухвалили умови для отримання громадянства України: як голосували депутати від Кіровоградщини
pasport Ukraina
jiza
Дитячій обласній лікарні бракує овочів: просять допомогти підприємців
Читайте також

У Кропивницькому відбудеться зустріч соціальних підприємців області. Під час зустрічі будуть представлені реальні історії трансформації волонтерських центрів у соціальні підприє...

15:48, 24 Червня, 2024

На Кіровоградщині у Компаніївській гімназії побудують погріб за понад 1,4 мільйона гривень. Замовники будівництва говорять, що він буде й укриттям для школярів. Погріб також буд...

14:30, 24 Червня, 2024

74-річний Микола з Одеси подорожує Україною, цього року вже вдруге він має намір подолати відстань у понад 1,5 тисячі кілометрів. Крокує дідусь країною пішки, котячи велосипед з...

13:46, 24 Червня, 2024