У Кропивницькому просять обробити парки від кліщів: як підтримати петицію

16:30, 24 Березня, 2023

У Кропивницькому зареєстрували електронну петицію із проханням провести спеціальну обробку парків та скверів від кліщів.

Подала петицію кропивничанка Олена Данилишин 24 березня.

У зверненні вона зазначає, що потрібно провести акарицидну (від кліщів) обробку парків, скверів та прилеглих до них ділянок

Обгрунтовує жінка своє звернення тим, що кожного року у Кропивницькому діагностують випадки інфекційного захворювання на бореліоз або хворобу Лайма, яка як для людини, так і тварин є вкрай небезпечною.

“Потрапляючи в організм людини від укусу іксодового кліща, борелії уражають шкіру, нервову систему, опорно-руховий апарат і серце. Більше того, хвороба Лайма нерідко має хронічний, рецидивний перебіг. Потрапляючи трансмісивним шляхом в організм тварини, наприклад собаки, борелії в 90% випадків призводять до летального стану, якщо вчасно не виявити кліща та не надати дороговартісну допомогу”, – поляснюється у петиції.

Пані Олена стверджує, що у прогресивних містах України навіть попри воєнний стан, комунальні служби систематично щонайменше двічі на рік проводять акарицидну обробку парків, скверів і прилеглих до них територій. Таким чином унеможливлюють зростання популяції кліщів.

Наразі інших шляхів, окрім акарицидної обробки, для боротьби з іксодовими кліщами немає, оскільки теплі зими сприяють їхньому виживанню і подальшому розмноженню.

“Звертаємося до виконавчої влади Кропивницького, а також до депутатського корпусу терміново вжити заходів і, відповідно до рекомендацій фахівців, провести першу акарицидну обробку у квітні – перед першою активністю кліщів, а другу – восени, коли членистоногі готуються до сплячки”, – підкреслила кропивничанка.

Станом на 24 березня підписи лишили тільки 25 людей із 450 необхідних. До кінця збору підписів лишилося 45 днів.

Усі, хто бажає підтримати звернення, може зробити це за цим посиланням.

Останні новини по темі
У Кропивницькому сталася потрійна ДТП за участі вантажівки (ФОТО)
1
Biluy rosiyanun
Замість «Білого росіянина»: як дерусифікують барні меню в Україні
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у понеділок, 15 липня....

22:36, 14 Липня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 15 по 21 липня 2024 року....

16:59, 14 Липня, 2024

У Кропивницькому родинам полеглих воїнів з Кіровоградщини передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно. ...

15:07, 14 Липня, 2024