5 діб на борту криголаму: кропивницькі полярники прибули до Антарктиди (ФОТО)

18:27, 28 Березня, 2023

Команда 28-ї Української антарктичної експедиції, у складі якої є двоє кропивничан, прибула до станції «Академік Вернадський» в Антарктиді.

За інформацією Національного антарктичного наукового центру, полярники з 28-ої експедиції прибули до станції 27 березня. Серед її учасників є двоє кропивничан: Дмитро Кричун та Сергій Салло.

Шлях на борту українського криголама «Ноосфера» до полярної станції від порту Пунта-Аренас (Чилі) тривав п’ять діб.

Antarktuda2 copy

«Після цього відбудеться традиційна передача станції між експедиціями, і зимівники та зимівниці 27-ї вирушать додому, а учасники 28-ї залишаться працювати на рік», – пояснили науковці.

Noosfera1

Akademik Vernadsky1

Akademik Vernadsky2

Новоприбулі полярники будуть проводити дослідження з геофізики, метеорології та біології, а також підтримувати життєдіяльність станції.

Нагадаємо, що вперше до полярної експедиції долучилися двоє чоловіків з Кропивницького: метеоролог Дмитро Кричун та системний адміністратор Сергій Салло. Про те, як їм це вдалося, кропивничани розповіли в ексклюзивному інтерв’ю «Гречки». 

 

Останні новини по темі
На Кіровоградщині безкоштовно стерилізуватимуть безпритульних тварин: як скористатися послугою
photo 2023 03 20 12 54 11
Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників (ФОТО)
Читайте також

У Кропивницькому у суботу, 20 квітня, відбудеться відкриття персональної виставки картин кропивницької мисткині Оксани Калюжної....

13:34, 16 Квітня, 2024

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду ухвалив повернути касаційну скаргу колишнього директора Кіровоградського обласного академічно-драматич...

12:24, 16 Квітня, 2024

У Кропивницькому створили ініціативу “Інспекція “Ї”” для протидії російськомовній зовнішній рекламі. Пояснюємо, як поскаржитися, якщо знайшли російську р...

12:23, 16 Квітня, 2024