“Бойові гусенята” як оберіг: знам’янчанки виготовляють унікальні шеврони для воїнів (ФОТО)

15:52, 05 Квітня, 2023

У Знам’янці, що на Кіровоградщині, сестри Тетяна та Олена Педорук виготовляють для військових шеврони у вигляді бойових гусенят. На сьогодні вже створили близько 200 таких шевронів, у планах, аби їх вироби з’явилися і на поличках магазинів.

Історію того, як жінки взялися за виготовлення таких гусенят, про їхнє волонтерство та плани на майбутнє вони розповіли для видання “Komora.info”.

Олена Педорук говорить, що ідея створення шевронів у вигляді бойових гусенят у неї виникла навесні 2022 року. Передував тому всім відомі розповіді ворога про біолабораторії гусей, яких таємно вирощують в Україні як живу зброю. Тоді, вперше інтерпретуючи подію, Олена вирішила вишити хрестиком шеврон птаха для військових, котрий символізував би єднання у боротьбі проти ворога.

“Я від початку війни відволікалась від всіх новин вишивкою, зазвичай це рушники,- розповідає Олена, – та якось я вирішила «обіграти» тему нібито «підпільних лабораторій в Україні», і зрозуміла – найпрактичніше, що може слугувати для військових чоловіків – це шеврон”, – згадує Олена.

11 3

Схему та технологію виготовлення жінці довелось вигадувати самій, аби вона максимально підходила під шеврон і була практичною для використання і в дощ, і в сніг. Головне – прагнула створити оберіг для військових. І, як годиться, це мало бути за всіма правилами української вишивки: способу вишивання хрестиком, молитви, яка щоразу проговорюється і досі під час роботи.

11 12

Перші бойові гусенята Олени були із довгою шиєю, потім вони перетворились на товстенькі та маленькі, ще пізніше – вже отримали одяг у вигляді військового бронежилета та каски, були навіть на їх спинках невеликі джавеліни та гранати. Деталізація образу майже була завершена, коли на кожному виробі замайорів невеличкий жовто-блакитний прапорець. Щоразу осмислюючи образ, Олена радилась зі своєю сестрою Тетяною, і разом дівчата дійшли до згоди, що шеврон буде саме таким і матиме два види кріплення: на липучці та на магнітах.

Зазвичай захисники майстриням надсилають фото, де ці пташки прикріплено на бронежилети, чи на голові на касці. Перше бойове гусеня жінки подарували своєму другові – військовому, воно ще мало довгу шию.

11 7

“Я не мала наміру тиражувати такі шеврони, скоріше це був особистий подарунок, для підняття настрою. Але йому це так сподобалось, що я почула купу компліментів «яке воно миле, яке воно класне». Він одразу приліпив його на каску. Зараз ми вже можемо назвати багато історій, як ці гусенята пралися та прасувалися разом з формами військових, пройшли негоду у дощі, снігу, у болоті, і на жаль, крові…”, – говорить Олена.

Загалом же сестри Олена та Тетяна Педорук від перших днів війни волонтерили. Допомагали черговим на блокпостах, переселенцям, у міських гуманітарних хабах. Дівчата мали велике коло спілкування з військовими, тому передавали шеврони бойових гусенят всім знайомим. Зараз Олена говорить про те, що таких шевронів виготовлено більше 200 штук.

1 11

З часом у сестер Педорук виник ще один напрямок діяльності – допомога військовим на фронті, пошук потреб та постійні передачі у різні точки бойових дій. До коробок, окрім необхідного (амуніція, акумулятори, інше), додавались і шеврони з гусенятами.

“Потім до нас почали звертатись військові із проханням придбати шеврони гусенят, ми створили в Інстаграм сторінку, почали поширювати інформацію про наші шеврони кругом. Сьогодні наші гусенята є і у Львові, і у Києві, звичайно, на сході та півдні найбільше. Я зрозуміла, що я не встигаю їх вишивати та виконувати замовлення. Тоді у мережах ми звернулись із проханням до майстринь допомогти нам і теж долучитись до створення шевронів. Досить швидко до нас відгукнулася знам’янчанка Вероніка Превалова, яка і досі з нами співпрацює, вона зараз вишиває найбільше, а я вкладаю свої сили у обробку вишитого шеврона та волонтерство”, – каже Олена.

Дві сестри не зупинились на ідеї створення шевронів у вигляді гусенят і посилили свої зусилля у волонтерстві для військових, так виникла Благодійна організація «Благодійний фонд «ВАРГУС», назва якого у перекладі з англійської означає «бойове гусеня».

Міркуючи про майбутнє своїх шевронів, Олена бачить їх у продажу на великих маркетплейсах і прагне, щоб вони стали символом волонтерства, і люди бажали їх мати не як бойовий символ, а як ознаку причетності до великого українського єднання волонтерів. Всі кошти, які вилучаються за продаж шевронів, стовідсотково йдуть на відкриті збори сестер.

Знайти сторінки шевронів «Бойових гусенят»  та замовити можна у соцмережах за посиланнями:

Останні новини по темі
Кропивничанки віком 50+ візьмуть участь у модному показі
339743769 949230889444166 7818070442489373551 n 1
337256942 1322968565001614 3854902800616399075 n
У Кропивницькому презентують фотовиставку загиблого воїна-земляка
Читайте також

У п’ятницю, 14 червня, у Кіровоградському райсуді продовжили підготовче засідання по обвинуваченню контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, ...

18:58, 14 Червня, 2024

Журналісти українського видання “Texty.org” заявили про тиск і погрози від американських посадовців та політики. Така ситуація стала наслідком оприлюдненого у виданні матеріалу ...

16:50, 14 Червня, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника Василя Ільківа....

16:44, 14 Червня, 2024