“Помоліться в коментарях”: журналісти викрили схему вербування у соцмережах

15:47, 07 Квітня, 2023

 

Волинська журналістка з колегами по громадській організації «Інформація у чистому вигляді» викрили схему вербування користувачів соцмереж. Такі дописи спрямовані на вербування віруючих людей розповсюджені і в групах та спільнотах Кіровоградщини.

 

Як пише “Детектор медіа”, такі дописи розраховані на релігійних людей та людей, які тривожаться через реалії війни, активно поширюють пости і картинки із закликом ставити в коментарях «Амінь». Такі публікації збирають десятки тисяч коментарів та сотні перепублікацій. Причину з’ясувала журналістка Іванна Рудишин, яка з колегами досліджувала поширення цієї тенденції у спільнотах соцмережі.

88 copy

Дослідники ГО «Інформація у чистому вигляді» з’ясували, що у десятках груп із назвами «Бог з нами», «Бог любит нас до сего дня», «Слава Богу за всё», «Господь с нами», «Блага Вість», «Стихи затронувшие душу», «Привітання з днем народження» та багатьох інших зʼявляються пости із закликом поставити «Амінь» у коментарях.

У всьому цьому контенті виявили одну спільну ознаку: у дописах, коментарях до них, а часто й в описах спільнот, є клікабельне посилання на чат у Messenger, де пропонують взяти участь в «міжнародній онлайн-лекції на тему: Як вибратися з біди та отримати Боже благословення».

Журналістка сконтактувалася в чаті. Виявилося, що це чат від «Церква Всемогутнього Бога» (ЦВБ). Тобто такими дописами людей вербували до цього релігійного об’єднання. При чому це відбувається у багатьох інших країнах світу. Засновником ЦВБ є китаєць, його діяльність заборонили на Батьківщині і він зараз живе в США. А президент Шанхайської асоціації релігієзнавства та Інституту релігієзнавства Шанхайської академії соціальних наук Ян Кецзя у 2016 році стверджував, що ЦВБ представники секти «забирають гроші своїх послідовників, проводять промивання мізків і підбурюють людей до антигромадської діяльності».

98 copy

 

Останні новини по темі
Олександрієць став срібним призером легкоатлетичного чемпіонату світу серед ветеранів (ФОТО)
1A8781FF F7BD 4EFD A707 B181A1C52D8E
9996
Про безбар’єрність українських міст: уродженка Кіровоградщини Аlyona alyona презентувала кліп (ВІДЕО)
Читайте також

Кропивницька та Петрівська громади, що на Кіровоградщини, повідомили про загибель земляків у боротьбі проти російських загарбників....

18:17, 17 Червня, 2024

Громадська організація “Жіноча ліга” запрошує студенток віком від 18 до 21 років на безоплатне навчання в академії медіа для дівчат....

17:45, 17 Червня, 2024

У понеділок, 17 червня, у Кропивницькому сталася ДТП. На перехресті вулиць зіткнулися тролейбус та легковик....

17:27, 17 Червня, 2024