На Благовіщення в історичному храмі на Кіровоградщині вперше зазвучала українська молитва(ФОТО, ВІДЕО)

19:03, 07 Квітня, 2023

 7 квітня, у селі Розумівка, що на Кіровоградщині, у місцевій церкві відбулось перше богослужіння українською мовою на честь Благовіщення. Божественну літургію звершив Архієпископ ПЦУ Марк. Раніше церкву орендували представники московського патріархату, а останні п’ять років користувались нею незаконно.

У Розумівці Олександрівської громади знаходиться відома не лише в області усипальниця родини Раєвських. Микола Раєвський – генерал, який служив у російської армії під час війні з Наполеоном. Розумівка (перша назва Єразмівка) та ще п`ять навколишніх сіл складали спадщину Раєвського відому під назвою садиба Раєвських «Бовтишка». Розумівську церкву в ім’я Воздвиження Хреста Господнього заклали 3 травня 1833 року. У її цокольному приміщенні розташовано склеп з чотирма похованнями: генерала Миколи Раєвського старшого (1771 —1829), його молодшої дочки Софії Миколаївни Раєвської (1806-1881) і полковника Миколи Раєвського (1839-1876). Хто похований у четвертому склепі, невідомо.

rozumivka4

– Ми народ гостинний, і хто приходить із добром, ми того приймаємо. А хто приходить із бажанням війни, руйнації, вбивств, того виганяємо, – сказав, звертаючись до парафіян Архієпископ ПЦУ Марк. – І я не знаю, як подяку, чи як спокуту цій землі і цьому народові вони подарували цей храм. Ми приймаємо з радістю із вдячністю цю їх пожертву. Я би хотів, щоб він слугував місцевій громаді для прославлення Бога, для молитви за Український нарід, за нашу державу і як місце нашого щирого спілкування з Всевишнім.

rozumivka2

На сьогодні розумівська Хрестовоздвиженська церква є філією обласного краєзнавчого музею – під назвою “Усипальниця родини Раєвських”. До 2018 року храм орендували представники УПЦ МП, останні 5 років перебували тут без жодних підстав.

rozumivka7

– На сьогодні тут немає жодної релігійної громади, яка б юридично могла служити служби, оскільки всі попередні договори завершилися. Сама оренда юридично була до 2018 року, але певний час тут продовжувались служби, скажу чесно – це було незаконно. Сьогодні ми припинили і сподіваюсь буде створено нову релігійну громаду української церкви, і ця споруда служитиме і далі, як релігійна установа, – сказала Уляна Соколенко, директор департаменту культури і туризму Кіровоградської ОВА.

rozumivka5

Формально, щоб на території Розумівки розпочала свою діяльність Православна церква України, місцеві жителі мають провести збори і розпочати процес реєстрації такої громади.

– Це буде ваше рішення і ваше бажання, ми надамо лише юридичний супровід у цьому, – наголосив Архієпископ Марк.

rozumivka8

Колишній настоятель храму від УПЦ МП залишається працювати у ньому на посаді директора філії краєзнавчого музею і займатиметься виключно екскурсійною діяльністю.

Наприкінці служби Архієпископ Марк освятив насіння, що принесли до храму місцеві жителі на майбутній врожай.

 

Останні новини по темі
Льотна академія анонсувала День відкритих дверей
lanau 070921
geroy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy
Новоархангельська громада повідомила про загибель воїна (ФОТО)
Читайте також

В анонімних Telegram-каналах Кропивницького сьогодні, 25 червня, поширили інформацію, що на ставку в Катеринівці нібито втопилася людина. В ДСНС у Кіровоградській області спрост...

17:17, 25 Червня, 2024

Суботцівська, Маловисківська й Новомиргородська громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків на фронті....

17:04, 25 Червня, 2024

У “Кіровоградобленерго” розʼяснили, що черги відключень світла можуть змінюватися та пояснили чому так відбувається....

15:44, 25 Червня, 2024