ТОП-6 воєнних викликів для медицини Кіровоградщини: як вирішують проблеми

15:29, 17 Квітня, 2023

На Кіровоградщині від початку повномасштабного вторгнення постала низка нових викликів для медичної галузі.

У коментарі “Гречці” директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОВА Олег Рибальченко окреслив основні проблеми, які виникли через війну.

Олег Рибальченко говорить, що намагаються ці питання вирішувати з допомогою донорських закордонних організацій. Загалом, на сьогодні, лікарі в області справляються із навантаженням.

Основні виклики для медицини області в умовах війни:

  • Зростання кількості населення за рахунок переселенців. Відповідно зросла кількість людей, які потребують медичного огляду та допомоги.
  • Брак спеціалістів. Чимало медпрацівниць виїхали за кордон через повномасштабне вторгнення. Багато медпрацівників та медпрацівниць служать на фронті. Основний відсоток вакансій – це віддалені від обласного центру громади та сільська місцевість.
  • Необхідність організовувати виїзні бригади спеціалістів до центрів компактного проживання переселенців та до громад, де є переселенці. Загалом же переселенці можуть самі звернутися у будь-який заклад і отримати медичну допомогу без проблем. Проте питання може виникнути у логістиці – розумінні куди звертатися, як туди дістатися і подібному.
  • Деякі заклади перепрофілювали виключно під надання меддопомоги пораненим захисникам і захисницям.
  • Взимку, через обстріли об’єктів енергетики, постало питання забезпечення лікарень генераторами та ємностями для запасів води.
  • Нестача обладнання для безкоштовного обстеження військових. Діагностику доводиться робити у приватних структурах. І хоч департамент оплачує цю діагностику, але створюються черги на дослідження.

Питання із виїзними бригадами вирішили, залучивши донорські організації, які дали машини та оплачують виїзди. Первинка намагається виїжджати у місця компактного проживання переселенців і безпосередньо на місці їх обстежують.

Питання з обладнанням, зокрема стосовно МРТ, планують вирішити цього року. МОЗ пообіцяло забезпечити область таким апаратом. При цьому очільник профільного управління зауважив, що із комп’ютерними томографами ситуація трохи краща. Вони з’явилися в приймальних відділеннях і це обстеження зараз доступне для всіх.

Ситуація із кадрам частково компенсувалася за рахунок лікарів-переселенців.

“Ситуація із кадрами дещо ускладнилася, проте частково це компенсувалося приїздом спеціалістів з інших територій. Та все ж в області чимало лікарів вже пенсійного віку і в будь-який момент можуть піти на пенсію. Багато працівників мобілізували, в тому числі фельдшерів та водіїв, що впливає на роботу екстреної медичної допомоги. Це теж впливає на оперативність реагування, тут є проблематика”, – зазначив Олег Рибальченко.

Питання забезпечення лікарень генераторами та ємностями для води також вирішували із допомогою міжнародних організацій. Таких як Червоний Хрест та ЮНІСЕФ.

Нагадаємо, раніше “Гречка” детальніше  описала як змінилася ситуація в медицині від початку повномасштабного вторгнення, які нові виклики постали у цій галузі та як лікарі-переселенці підсилюють медзаклади на Кіровоградщині.

 

Останні новини по темі
Лікарняні через травму на виробництві виплачуватимуть по-новому: що змінилося
likarnianyi
a8602617 c5fa 4532 85f3 76142b708fe8 1
Центр екстреної медичної допомоги Кіровоградщини купив для бійців квадрокоптер
Читайте також

Кропивницька та Петрівська громади, що на Кіровоградщини, повідомили про загибель земляків у боротьбі проти російських загарбників....

18:17, 17 Червня, 2024

Громадська організація “Жіноча ліга” запрошує студенток віком від 18 до 21 років на безоплатне навчання в академії медіа для дівчат....

17:45, 17 Червня, 2024

У понеділок, 17 червня, у Кропивницькому сталася ДТП. На перехресті вулиць зіткнулися тролейбус та легковик....

17:27, 17 Червня, 2024