Постраждалі від воєнних дій українці можуть лікуватися за кордоном – МОЗ

16:55, 24 Квітня, 2023

У рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Єврокомісії, за підтримки ВООЗ і уряду Польщі українці, які постраждади від війни, можуть лікуватись у закордонних клініках.

Як повідомляють в МОЗ, Міжнародні партнери приймають заявки на евакуацію, забезпечують транспортування медичними авіарейсами з медичного евакохабу в Польщі до клінік Європи і надають медичну допомогу. Для цього МОЗ подає запит щодо евакуації, отримує пропозиції від закордонних лікарень і погоджує всі етапи і маршрути безпечного транспортування із медзакладів України до медичного евакохабу в Польщі.

Допомагають в цьому транспортні медичні команди центрів екстреної медичної допомоги, медичні вагони Укрзалізниці, команда благодійної організації «Лікарі без кордонів» і бригади парамедиків. 

Ознайомитися з алгоритмом медичної евакуації можна за посиланням.

До затверджених критеріїв евакуації на лікування до європейських лікарень підлягають діти і дорослі з мінно-вибуховими й опіковими травмами, а також онкологічними хворобами. Постраждалі українці можуть бути переведені на лікування за кордон:

  • через обласний департамент охорони здоров’я, відповідно через  особу, яка відповідає за направлення громадян України на лікування за кордон;
  • через лікаря-спеціаліста в обласній лікарні щодо можливості лікування за кордоном;
  • подання особистої заявки через сайт міністерства охорони здоров’я. Установа запровадила цю можливість через воєнні дії. Людина може самостійно подати заявку на Програму медичної евакуації.

Подати заявку на евакуацію за кордон пораненим військовослужбовцям можна виключно через командування Медичних сил України. Детальніше за посиланням.

Підтвердити відповідність критеріям слід за допомогою первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого». Вона має бути заповнена лікарем, який координує  направлення громадян України для лікування за кордон.

Під час медичної евакуації пацієнт повинен мати із собою:

  • документ, що посвідчує особу — закордонний або внутрішній паспорт;
  • виписки з історії хвороби (зокрема, для дітей).

Проте відсутність деяких документів не є перешкодою при потребі евакуації важкопораненого чи онкохворого українця. Підготовка пацієнта триває від 3-4 днів до 2 тижнів, проте кожен випадок медичної евакуації вимагає окремого підходу.

За потреби підтримки через важкий стан та у подальшому догляді пацієнта можуть супроводжувати родичі або близькі люди.

Евакуація для українців безоплатна. Всі видатки за таке дороговартісне лікування взяли на себе уряди країн-партнерів. Нині завдяки співпраці вдалося евакуювати на лікування вже більше ніж 3 000 українців.

Як “Гречка” повідомляла раніше, уряд ухвалив зміни до правил перетину кордону для українців під час воєнного стану, які дозволяють виїжджати в інші країни для лікування.

Останні новини по темі
Навіки в строю: громади Кіровоградщини повідомили про загибель бійців (ФОТО)
geroii copy copy copy copy copy copy copy copy
C8A0DD24 9D0F 44CF A67C 99896619A87F
У Кропивницькому провели легкоатлетичний обласний турнір пам’яті Володимира Іванця (ФОТО)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у понеділок, 15 липня....

22:36, 14 Липня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 15 по 21 липня 2024 року....

16:59, 14 Липня, 2024

У Кропивницькому родинам полеглих воїнів з Кіровоградщини передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно. ...

15:07, 14 Липня, 2024