Створити Книгу пам’яті: кропивницький університет закликає розповісти історії полеглих на фронті випускників та студентів

15:23, 03 Травня, 2023

У Кропивницькому Центральноукраїнський національний технічний універститет планує створити Книгу пам’яті про загиблих на фронті студентів та випускників вишу. Організатори закликають всіх, хто знає таких воїнів, долучитися до створення книги. Днями в університеті вшанували пам’ять загиблих студентів та випускників, про кого представникам вишу відомо.

“На жаль, в боях з російським агресором та їхніми сателітами вже загинули тисячі воїнів-героїв. Кожен з них – особистість. Чийсь син чи чиясь донька, комусь – батько чи мати, брат чи сестра, дідусь чи онук. Заради майбутніх поколінь – важливо пам’ятати про кожного загиблого воїна”, – акцентували на офіційному сайті ЦНТУ.

Зазначається, що протягом 2022-2023 років кафедри, факультети ЦНТУ намагаються знаходити, акумулювати інформацію про своїх студентів та випускників, які загинули, захищаючи Україну.

Проте, складнощі виникають у зборі інформації про тих, хто закінчував КІСМ/КНТУ десять, п’ятнадцять, двадцять і більше років тому, особливо, якщо вони виїхали до інших міст та регіонів. Саме тому організатори просять допомогти.

“Якщо ви маєте інформацію про те, що воїн, загиблий в зоні АТО/ООС в 2014-2022 роках, загиблий під час повномасштабного вторгнення армії агресора від 2022 року, був випускником нашого навчального закладу, будь ласка, повідомте про це до ЦНТУ”, – закликають у виші.

Повідомити інформацію можна за такими контактами:

Тих, про кого університету відомо, днями вшанували, організувавши меморіальний захід.

“За давньою українською традицією два тижня після Великодня тривають поминальні дні, коли люди згадують рідних, близьких, друзів, кого вже немає разом із нами у цьому світі. В Центральноукраїнському національному технічному університеті вирішили в поминальні дні 2023 року вшанувати пам’ять студентів університету, що загинули, захищаючи Україну, в боях проти російських окупаційних військ”, – зазначили на сайті ЦНТУ.

7

За словами ректора університету Володимира Кропівного, захищаючи Україну, загинули восьмеро студентів ЦНТУ та багато випускників різних років.

“У поминальні дні люди згадують своїх рідних та близьких, відвідують кладовища. Так склалося, що могили наших загиблих студентів знаходяться в різних громадах, містах та селах, ми не можемо відвідати всі поховання, але ми можемо зібратися разом в одній аудиторії та вшанувати їхню пам’ять”, – зауважив очільник вишу.

10 copy

Пам’ять загиблих студентів ЦНТУ присутні вшанували хвилиною мовчання, протягом якої на великий екран транслювались імена, фотографії воїнів-героїв.

12 copy copy copy copy copy copy

8

Загиблі студенти та випускники ЦНТУ, про яких відомо вишу та яких вшанували під час меморіального заходу:

 • Максим Ангурець (2000-2022)
  Випускник «Світловодського політехнічного фахового коледжу ЦНТУ», навчався заочно на IV курсі на кафедрі економіки, менеджменту та комерційної діяльності економічного факультету ЦНТУ.
  Солдат 42-го батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка. Загинув 14 травня 2022 року, виконуючи бойове завдання.
  Указом Президента України нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
 • Олексій Біланенко (1974-2022)
  Студент групи ФС-19 кафедри фінансів, банківської справи та страхування економічного факультету ЦНТУ.
  Ветеран АТО/ООС. З початком повномасштабного вторгнення мобілізований до Збройних Сил України. Служив гранатометником стрілецького відділення стрілецького взводу стрілецької роти.
  25 вересня 2022 року поблизу села Миколаївка Друга Бахмутського району на Донеччині внаслідок артилерійського обстрілу Олексій Біланенко отримав поранення, несумісні з життям. Без батька залишився неповнолітній син.
 • Сергій Кінзерський (1996-2022)
  Студент ІІ курсу кафедри фінансів, банківської справи та страхування економічного факультету ЦНТУ.
  Воював у складі гранатометного відділення гранатометного взводу роти вогневої підтримки 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка.
  16 квітня 2022 року Указом Президента України нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.
  Загинув 11 травня в районі селища Тошківка Луганської області під час виконання бойового завдання.
 • Артур Красноштан
  Студент І курсу кафедри обробки металів тиском та спецтехнологій механіко-технологічного факультету ЦНТУ.
  Військовослужбовець-контрактник, учасник АТО/ООС. Загинув у боях біля Сєвєродонецька у червні 2022 року у віці 27 років.
  Указом Президента України нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
 • Євгеній Курочка (1985-2022)
  Студент кафедри матеріалознавства та ливарного виробництва механіко-технологічного факультету ЦНТУ.
  Проходив службу в зоні АТО/ООС з 2014 року. Старший лейтенант Збройних Сил України. Воював у складі 58-мої окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського.
  Загинув у бою 11 квітня.
 • Олександр Кушнір (1995-2022)
  Студентом І курсу кафедри міжнародних економічних відносин економічного факультету ЦНТУ.
  Учасник АТО/ООС. На початку повномасштабної війни добровольцем пішов на фронт. Загинув наприкінці травня 2022 року в боях на території Луганської області.
 • Володимир Петленко (1990-2022)
  Студент кафедри електротехнічних систем та енергетичного менеджменту ЦНТУ.
  Ветеран АТО-ООС. До початку повномасштабного вторгнення працював на підприємстві «Кіровоградграніт». 24 лютого добровольцем пішов на фронт. Воював у Харкові та Харківській області. Мав позивний «Цезар».
  Загинув 24 березня, не доживши декілька тижнів до свого 32-річчя. У загиблого воїна лишилась семирічна донька.
  13 квітня 2022 року нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни» (посмертно).
 • Сергій Притуленко (1974-2022)
  Студент кафедри експлуатації та ремонту машин факультету будівництва та транспорту Центральноукраїнського національного технічного університету.
  В 2015 році був мобілізований до Збройних Сил України, проходив службу в зоні АТО/ООС на Донеччині та Луганщині, уклав контракт із 57-ї мотопіхотною бригадою.
  У 2019 році вступив до Центральноукраїнського національного технічного університету, навчався за спеціальністю «Автомобільний транспорт». Планував відкрити майстерню з ремонту автомобілів.
  Після початку повномасштабного вторгнення був мобілізований до складу 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи. Мав звання молодшого сержанта, був командиром відділення.
  Загинув 25 березня 2022 року.
Останні новини по темі
Співпрацювала з Росією: на Кіровоградщині заочно судитимуть гендиректорку «Фабрики диаграммных бумаг»
judge hammer on an old des
Depositphotos 304994092 S
Кіровоградщина в лідерах по виявленню точок з продажу контрафактних цигарок
Читайте також

На Кіровоградщині у Компаніївській гімназії побудують погріб за понад 1,4 мільйона гривень. Замовники будівництва говорять, що він буде й укриттям для школярів. Погріб також буд...

14:30, 24 Червня, 2024

74-річний Микола з Одеси подорожує Україною, цього року вже вдруге він має намір подолати відстань у понад 1,5 тисячі кілометрів. Крокує дідусь країною пішки, котячи велосипед з...

13:46, 24 Червня, 2024

Суддю Кропивницького апеляційного суду Володимира Гончара, підозрюваного у хабарництві, відсторонили від здійснення правосуддя на підставі рішення Першої Дисциплінарної палати В...

13:07, 24 Червня, 2024