У Кропивницькому прокуратура для управління освіти відсудила переплачених 1,7 мільйона за світло

18:03, 18 Травня, 2023

Господарський суд Кіровоградської області задовольнив позов Керівника Кропивницької окружної прокуратури, визнавши недійсними додаткові угоди до договору постачання електроенергії, підписаного між ТОВ “Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія” та Управлінням освіти Кропивницької міської ради.

 

Рішення, що було оприлюднено 16-го травня, також передбачає стягнення з енергопостачальної компанії 1,66 мільйона гривень оплачених їй внаслідок цих угод, пишуть “Наші гроші”.

Досліджуючи обставини справи суд встановив, що за результатами проведених наприкінці 2020-го року відкритих торгів Управління освіти Кропивницької міської ради підписало з ТОВ “КОЕК” договір на поставку та розподіл електроенергії обсягом 6,7 мільйонів кВт/год. Вартість замовлення – 19,73 мільйона гривень. На момент підписання договору ціна за 1 кВт/год була встановлена на рівні 2,94 гривні.

У подальшому сторони уклали дві додаткові угоди, якими збільшено ціну за одиницю товару до 3,7 гривні за 1 кВт/год, з одночасним зменшенням загальної кількості електроенергії до 6,1 мільйона кВт/год.

При цьому, як слідує з наявних документів, відповідно до додаткової угоди №1, від 1 лютого 2021 року, загальна ціна договору збільшилась до 22,58 мільйона гривень, що фактично перевищує не лише пропозицію ТОВ “КОЕК” на торгах, а й навіть очікувану вартість при оголошенні закупівлі.

Враховуючи спірні моменти сторони додатковою угодою №3 розірвали згаданий договір з 30 липня 2021 року. Встановлено, що на виконання договору ТОВ “КОЕК” поставило 2,2 мільйона кВт/год електричної енергії та отримало за це 8,15 мільйона гривень.

Під час розгляду справи виявили, що підставами для укладення додаткових угод щодо збільшення вартості кВт/год стало звернення ТОВ “КОЕК” до Управління освіти з відповідними пропозиціями. Свою позицію енергопостачальник аргументував постановами НКРЕКП та експертними висновками Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати.

У свою чергу прокуратура вказує на те, що постанови НКРЕКП, на які посилається відповідач, були оприлюднені на офіційному вебсайті Регулятора ще до подання тендерних пропозицій і проведення торгів та безпосереднього укладення договору. Відповідно не могли вплинути на подальше ціноутворення. А от коливання ціни в бік збільшення, згідно додаткової угоди № 2, і взагалі не підтверджувалось наданим Торгово-промисловою палатою висновком.

У жовтні 2022-го року прокуратура звернулась до Управління освіти аби встановити чи здійснювались останньою судово-претензійна робота і чи є у прокурорів підстави для представництва інтересів держави у суді. На цей запит освітяни відповіли інформацією про те, що задля усунення виявлених порушень управління інціювало розірвання договору. У подальшій переписці представники міськради заявили, що самостійне звернення до суду про визнання недійсними додаткових угод Управлінням освіти не планується.

Східний офіс Держаудитслужби, до якого також звернулась прокуратура, аналогічно послався на факт розірвання угоди, як на підставу для невжиття заходів адміністративного та позовного характеру.

Враховуючи бездіяльність Управління освіти, керівник Кропивницької окружної прокуратури Кіровоградської області подав відповідний судовий позов.

Враховуючи аргументи сторін, Господарський суд прийняв рішення задовольнити згаданий позов та стягнути з ТОВ “Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія” на користь Управління освіти Кропивницької міськради 1,66 мільйона гривень. Ще 29,94 тисячі гривень судового збору компанія має перерахувати на користь Кіровоградської обласної прокуратури.

Власником ТОВ “Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія” вказана ТОВ “Енергопоставка” Нелі Костенко. Компанія має відношення до бізнес-групи “ВС Енерджі Інтернешнл” номінальними власниками якої є Марина Ярославська, Олег Сізерман, Валтс Вігантс, Віліс Дамбінс та Артурс Альтбергс. Рішенням президента 279/2023 від 12 травня 2023 року уся п’ятірка потрапила під дію українських економічних санкцій.

 

Останні новини по темі
Кропивницький дзюдоїст завоював «бронзу» юнацького чемпіонату України (ФОТО)
EFB793F6 771F 4F83 92C0 05D871B3143A
Відійшли до небесного війська: на Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель воїнів (ФОТО)
Читайте також

Спортсмени з Кіровоградщини взяли участь у Спартакіаді “Повір у себе” та вибороли призові місця з греко-римської та вільної боротьби серед дітей з порушенням слуху....

14:01, 20 Червня, 2024

На Кіровоградщині судитимуть директора одного з підприємств за фактом заволодіння бюджетними грошима....

13:05, 20 Червня, 2024

Кропивницька лікарка створила комікс, у якому в колаборації із лікарями з різних куточків України, із яскравими ілюстраціями розвінчують  міфи та доносять факти і лайфхаки ...

13:00, 20 Червня, 2024